Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Атина Студиос - Голден бич

  €149,00
  Вила Атина Студиос е лоцирана во Скала Потамија на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi - Fi и сопствена тераса. Собите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се со поглед кон море. Координати 40º 43' 53.16" N 24º 45' 33.11" E

  Попуст за рана резервација за сите термини - 20%, за уплати до 01 Март

  Минимум уплата за резервација -  30% неповратен депозит.

   

  Vila ATHINA - Golden Beach

  на 70 метри од плажа , поглед кон море

  термин

  Број на ноќи

  1/2+1  студио стандардна соба

  1/3 студио

  стандарна соба

   

   

  макс. 2 лица и 1 дете до 10 години

  Макс. 3 лица

  24.05.2024

  7
   

                149 €

              159 €

  31.05.2024

  7
   

                179 €

              189 €

  07.06.2024

  7
   

                235 €

              244 €

  14.06.2024

  7
   

                285 €

              295 €

  21.06.2024

  7
   

                315 €

              325 €

  28.06.2024

  7
   

                385 €

              395 €

  05.07.2024

  7
   

                425 €

              435 €

  12.07.2024

  7
   

                485 €

              495 €

  19.07.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  26.07.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  02.08.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  09.08.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  16.08.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  23.08.2024

  7
   

                455 €

              465 €

  30.08.2024

  7
   

                375 €

              385 €

  06.09.2024

  7
   

                315 €

              325 €

  13.09.2024

  7
   

                229 €

              239 €

  20.09.2024

  7
   

                179 €

              189 €

   

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

  * уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

   

  Дополнителни информации

  • Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
  • Доплата за сеф - 3 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа во објектот
  • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
  • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
  • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

     Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.

  • Во собите има опремено мини кујна
  • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
  • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
  • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
  • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
  • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

  Возрасни: 80 евра

  Деца од 2 – 12 години: 65 евра

  Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

  • Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути
  • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
  • Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

   

  Поаѓање од:

  Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

  Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

  Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

   

  Поаѓања од Тасос

  • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
  • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
  • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Попуст за рана резервација за сите термини - 20%, за уплати до 01 Март

  Минимум уплата за резервација -  30% неповратен депозит.

   

  Vila ATHINA - Golden Beach

  на 70 метри од плажа , поглед кон море

  термин

  Број на ноќи

  1/2+1  студио стандардна соба

  1/3 студио

  стандарна соба

   

   

  макс. 2 лица и 1 дете до 10 години

  Макс. 3 лица

  24.05.2024

  7
   

                149 €

              159 €

  31.05.2024

  7
   

                179 €

              189 €

  07.06.2024

  7
   

                235 €

              244 €

  14.06.2024

  7
   

                285 €

              295 €

  21.06.2024

  7
   

                315 €

              325 €

  28.06.2024

  7
   

                385 €

              395 €

  05.07.2024

  7
   

                425 €

              435 €

  12.07.2024

  7
   

                485 €

              495 €

  19.07.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  26.07.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  02.08.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  09.08.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  16.08.2024

  7
   

                535 €

              545 €

  23.08.2024

  7
   

                455 €

              465 €

  30.08.2024

  7
   

                375 €

              385 €

  06.09.2024

  7
   

                315 €

              325 €

  13.09.2024

  7
   

                229 €

              239 €

  20.09.2024

  7
   

                179 €

              189 €

   

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

  * уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

   

  Дополнителни информации

  • Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
  • Доплата за сеф - 3 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа во објектот
  • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
  • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
  • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

     Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.

  • Во собите има опремено мини кујна
  • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
  • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
  • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
  • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
  • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

  Возрасни: 80 евра

  Деца од 2 – 12 години: 65 евра

  Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

  • Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути
  • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
  • Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

   

  Поаѓање од:

  Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

  Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

  Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

   

  Поаѓања од Тасос

  • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
  • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
  • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)