Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Вила „Ставрос” – Неа Каликратиа

  €99,00
  Неа Каликратија е град со многубројни занимливости за секој турист.Има долга песочна плажа, многубројни ресторани, таверни, кафетерии, забавни паркови за деца,супермаркети Лидл и останати занимливости. Интересно за посетата е плажата “Сахара“ која се наоѓа во непосредна близина 3-4 км. од Неа Клаикратија. Вилата Ставрос се наоѓа на 200 метри од плажа во Неа Каликратија.Студијата располагаат со кујни стандардно опремени,фрижидер, тв, клима уред , Wi-fi ,тераси и паркинг во дворот во зависност од слободно место.

  200 метри од  ПЛАЖА
  Неа Каликратија е град со многубројни занимливости за секој турист.Има долга песочна плажа, многубројни ресторани, таверни, кафетерии, забавни паркови за деца,супермаркети Лидл и останати занимливости. Интересно за  посетата е плажата “Сахара“ која се  наоѓа во непосредна близина 3-4 км. од Неа Клаикратија.
  Вилата Ставрос се наоѓа на 200 метри од плажа во Неа Каликратија.Студијата располагаат со кујни стандардно опремени,фрижидер, тв, клима уред , Wi-fi ,тераси и паркинг во дворот во зависност од слободно место.
  ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (19.05;26.05;02.06; 01.09;08.09;15.09;22.09)
  ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

  ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌИ
  -За пакет аранжманот во СТУДИО потребни се минимум 2 лица;
  -трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 - 12 години;
  - дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
  - за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

  КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI   Е БЕСПЛАТНО

   

   

  Цени по лице за пакет аранжман 7 ноќи со превоз                                 ЦЕНИ ЗА
  НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

  Цени по лице за пакет аранжман 7 ноќи со превоз

  ПЕРИОД

  MAJ - ЈУНИ

   

  ЈУНИ

  ЈУЛИ

  АВГУСТ

  СЕПТЕМВРИ

  *19

  *26

  02*

  09

  16

  23

  30

  07

  14

  21

  28

  04

  11

  18

  25

  01*

   08*

  15*

   22*

  НОЌЕВАЊА

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

  Студио 1/2+1

  бр. соба 103

  max.3 лица

   

  99

   

  119

   

  149

   

   

  289

   

  299

   

  319

   

  339

   

  369

   

  399

   

  399

   

  399

   

  399

   

  379

   

  359

   

  309

   

  159

   

  139

   

  109

   

  99

  Студио 1/3+1
  бр.соба 101,102

  max.4 лица

   

  99

   

  129

   

  159

   

  299

   

  319

   

  339

   

  359

   

  389

   

  419

   

  419

   

  419

   

  419

   

  399

   

  379

   

  329

   

  169

   

  149

   

  119

   

  99

  ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

  НАПОМЕНИ:

  -ПАТНИЦИТЕ ТРЕБА МИНИМУМ 48 ЧАСА ДА СЕ ИНФОРМИРААТ ЗА ЧАСОТ И МЕСТОТО НА ПОАЃАЊЕ;

  -ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  - ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  - ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

  - КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

  - ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

  - ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

  -ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;

  - МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;

  - *ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА ИЛИ ПО ВРАЌАЊЕТО АГЕНЦИЈАТА ЌЕ ПОБАРА НАПЛАТА ОД ПАТНИКОТ ЗА ШТЕТА;

  -*АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

  -ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 1.5 € ОД НОЌ ЗА СТУДИЈАТА

  СТУДИЈАТА :
   НЕМААТ ПЕШКИРИ; ИМААТ САПУН , ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

   

  ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД

  Град

  Место на тргнување

  Време

  Куманово

  Бензинска пумпа Макпетрол

  03:15часот наутро

  Скопје

  Спортска сала Борис Трајковски

  04:00часот наутро

  Велес

  Мотел Македонија бенз.Мак.Оил

  04:30 часот наутро

  Кочани

  Основен Суд

  03:15 часот наутро

  Штип

  Нова Пошта

  04:00 часот наутро

  Неготино

  Бензинска пумпа Макпетрол

  05:00 часот наутро

  Гевгелија

  Бензинска пумпа Окта-Шимов

  06:00 часот наутро

  ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР - 25 € ПО ЛИЦЕ - ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА

  Прилеп

  Бензинска пумпа Лукоил

  04:00 часот наутро

  Битола

  Спортска сала

  03:15 часот наутро

   

   ВИЛА СТАВРОС НЕА КАЛИКРАТИЈА -  (ОПИС НА СТУДИЈА)

   

  1 KAT
  СТУДИО  БР.101 1/3 – 3лица + 1

  Студиото  располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, тв,клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.Има комарници на прозорите. Во студиото може да се вметне дополнителен кревет на расклопување за дете до 12 години.

   

  СТУДИО БР.102 1/3 - 3 лица + 1
  Студиото  располага со три поединечни кревети, тв, клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,аспиратор ,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.Има комарници на прозорите.Во студиото може да се вметне дополнителен кревет на расклопување за дете до 12 години.


  СТУДИО БР.103 1/2 – 2 лица + 1
  Студиото  располага со два поединечни кревети, тв, клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,аспиратор ,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.Има комарници на прозорите.Во студиото може да се вметне дополноителен кревет на рсклопување за дете до 12 години.

  Вилата располага со сопствен паркинг  и го користат гостите од вилата на принцип прво слободно паркинг место

   

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  45 € за возрасни – повратна карта;

  35€ за деца до 12 години – повратна карта;

  30 € за возрасни – карта во еден правец;

  Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

   

   

  200 метри од  ПЛАЖА
  Неа Каликратија е град со многубројни занимливости за секој турист.Има долга песочна плажа, многубројни ресторани, таверни, кафетерии, забавни паркови за деца,супермаркети Лидл и останати занимливости. Интересно за  посетата е плажата “Сахара“ која се  наоѓа во непосредна близина 3-4 км. од Неа Клаикратија.
  Вилата Ставрос се наоѓа на 200 метри од плажа во Неа Каликратија.Студијата располагаат со кујни стандардно опремени,фрижидер, тв, клима уред , Wi-fi ,тераси и паркинг во дворот во зависност од слободно место.
  ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (19.05;26.05;02.06; 01.09;08.09;15.09;22.09)
  ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

  ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌИ
  -За пакет аранжманот во СТУДИО потребни се минимум 2 лица;
  -трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 - 12 години;
  - дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
  - за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

  КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI   Е БЕСПЛАТНО

   

   

  Цени по лице за пакет аранжман 7 ноќи со превоз                                 ЦЕНИ ЗА
  НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

  Цени по лице за пакет аранжман 7 ноќи со превоз

  ПЕРИОД

  MAJ - ЈУНИ

   

  ЈУНИ

  ЈУЛИ

  АВГУСТ

  СЕПТЕМВРИ

  *19

  *26

  02*

  09

  16

  23

  30

  07

  14

  21

  28

  04

  11

  18

  25

  01*

   08*

  15*

   22*

  НОЌЕВАЊА

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

   

  7

  Студио 1/2+1

  бр. соба 103

  max.3 лица

   

  99

   

  119

   

  149

   

   

  289

   

  299

   

  319

   

  339

   

  369

   

  399

   

  399

   

  399

   

  399

   

  379

   

  359

   

  309

   

  159

   

  139

   

  109

   

  99

  Студио 1/3+1
  бр.соба 101,102

  max.4 лица

   

  99

   

  129

   

  159

   

  299

   

  319

   

  339

   

  359

   

  389

   

  419

   

  419

   

  419

   

  419

   

  399

   

  379

   

  329

   

  169

   

  149

   

  119

   

  99

  ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

  НАПОМЕНИ:

  -ПАТНИЦИТЕ ТРЕБА МИНИМУМ 48 ЧАСА ДА СЕ ИНФОРМИРААТ ЗА ЧАСОТ И МЕСТОТО НА ПОАЃАЊЕ;

  -ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  - ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  - ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

  - КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

  - ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

  - ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

  -ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;

  - МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;

  - *ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА ИЛИ ПО ВРАЌАЊЕТО АГЕНЦИЈАТА ЌЕ ПОБАРА НАПЛАТА ОД ПАТНИКОТ ЗА ШТЕТА;

  -*АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

  -ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 1.5 € ОД НОЌ ЗА СТУДИЈАТА

  СТУДИЈАТА :
   НЕМААТ ПЕШКИРИ; ИМААТ САПУН , ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

   

  ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД

  Град

  Место на тргнување

  Време

  Куманово

  Бензинска пумпа Макпетрол

  03:15часот наутро

  Скопје

  Спортска сала Борис Трајковски

  04:00часот наутро

  Велес

  Мотел Македонија бенз.Мак.Оил

  04:30 часот наутро

  Кочани

  Основен Суд

  03:15 часот наутро

  Штип

  Нова Пошта

  04:00 часот наутро

  Неготино

  Бензинска пумпа Макпетрол

  05:00 часот наутро

  Гевгелија

  Бензинска пумпа Окта-Шимов

  06:00 часот наутро

  ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР - 25 € ПО ЛИЦЕ - ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА

  Прилеп

  Бензинска пумпа Лукоил

  04:00 часот наутро

  Битола

  Спортска сала

  03:15 часот наутро

   

   ВИЛА СТАВРОС НЕА КАЛИКРАТИЈА -  (ОПИС НА СТУДИЈА)

   

  1 KAT
  СТУДИО  БР.101 1/3 – 3лица + 1

  Студиото  располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, тв,клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.Има комарници на прозорите. Во студиото може да се вметне дополнителен кревет на расклопување за дете до 12 години.

   

  СТУДИО БР.102 1/3 - 3 лица + 1
  Студиото  располага со три поединечни кревети, тв, клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,аспиратор ,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.Има комарници на прозорите.Во студиото може да се вметне дополнителен кревет на расклопување за дете до 12 години.


  СТУДИО БР.103 1/2 – 2 лица + 1
  Студиото  располага со два поединечни кревети, тв, клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,аспиратор ,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.Има комарници на прозорите.Во студиото може да се вметне дополноителен кревет на рсклопување за дете до 12 години.

  Вилата располага со сопствен паркинг  и го користат гостите од вилата на принцип прво слободно паркинг место

   

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  45 € за возрасни – повратна карта;

  35€ за деца до 12 години – повратна карта;

  30 € за возрасни – карта во еден правец;

  Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште