Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ХРИСТОС” – СИВИРИ

  €130,00
  Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири,на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило, ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

  СИВИРИ - ЛЕТО 2024

  Вила „HRISTOS

   

   

  ТЕРМИН ОД:

  НОЌИ

  HRISTOS         1/2 Студио

  HRISTOS         1/3 Студио

  HRISTOS       1/4 Апп

  25.05

  7

  130

  160

  180

  01.06

  7

  150

  190

  220

  08.06

  7

  200

  250

  290

  15.06

  7

  260

  300

  360

  22.06

  7

  300

  360

  390

  29.06

  7

  330

  400

  450

  06.07

  7

  370

  460

  550

  13.07

  7

  370

  460

  550

  20.07

  7

  370

  460

  550

  27.07

  7

  370

  460

  550

  03.08

  7

  370

  460

  550

  10.08

  7

  370

  460

  550

  17.08

  7

  370

  460

  550

  24.08

  7

  350

  420

  490

  31.08

  7

  330

  360

  430

  07.09

  7

  260

  290

  340

  14.09

  7

  190

  230

  260

  21.09

  7

  160

  190

  220

  Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири,на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило, ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

   

  НАПОМЕНИ:   

  * Цените се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.

  * Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

  * Туристичка такса се плаќа на лице место.

  * Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

  * Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

   

   

   

  ПОПУСТИ:

  * За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

  * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

   

  РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот.

   

  УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
  * Уплата 50% од износот на аранжманот
  * Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
  * Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата.

   

  ПРЕВОЗ:
  * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање наавтобусот според локалните сообраќајни услови.

  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

  * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

  * 50 € возрасни

  * 40 € деца од 2 - 12 години

  * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

   

  СИВИРИ - ЛЕТО 2024

  Вила „HRISTOS

   

   

  ТЕРМИН ОД:

  НОЌИ

  HRISTOS         1/2 Студио

  HRISTOS         1/3 Студио

  HRISTOS       1/4 Апп

  25.05

  7

  130

  160

  180

  01.06

  7

  150

  190

  220

  08.06

  7

  200

  250

  290

  15.06

  7

  260

  300

  360

  22.06

  7

  300

  360

  390

  29.06

  7

  330

  400

  450

  06.07

  7

  370

  460

  550

  13.07

  7

  370

  460

  550

  20.07

  7

  370

  460

  550

  27.07

  7

  370

  460

  550

  03.08

  7

  370

  460

  550

  10.08

  7

  370

  460

  550

  17.08

  7

  370

  460

  550

  24.08

  7

  350

  420

  490

  31.08

  7

  330

  360

  430

  07.09

  7

  260

  290

  340

  14.09

  7

  190

  230

  260

  21.09

  7

  160

  190

  220

  Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири,на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило, ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

   

  НАПОМЕНИ:   

  * Цените се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.

  * Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

  * Туристичка такса се плаќа на лице место.

  * Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

  * Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

   

   

   

  ПОПУСТИ:

  * За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

  * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

   

  РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот.

   

  УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
  * Уплата 50% од износот на аранжманот
  * Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
  * Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата.

   

  ПРЕВОЗ:
  * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање наавтобусот според локалните сообраќајни услови.

  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

  * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

  * 50 € возрасни

  * 40 € деца од 2 - 12 години

  * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)