Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ХОТЕЛ „JENNY“ – СИВИРИ

  €150,00
  Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот има базен, бар покрај базенот, детски дел, ресторан, рецепција, WiFi интернет…… Хотелот располага со 37 соби: Во собите: клима уред (вклучен во цената), ТВ, фрижидер и тоалет (за 2018 ќе бидат реновирани) Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите. 1/4 (четирикреветна соба) стандард соба – еден брачен кревет и два единечни 1/4 дуплекс – еден брачен кревет во една соба и два единечни кревети во друга соба Услуга Полупансион – појадок и вечера на шведска маса Појадок 08:00-10:00ч. Вечера 19:00-21:00ч. Плажа 150 метри од песочна плажа.

  Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 полупансиони
  Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

  период услуга цена по лице во 1/4 соба
  20.05-27.05 7 полупансиони 170
  27.05-03.06 7 полупансиони 190
  03.06-10.06 7 полупансиони 240
  10.06-17.06 7 полупансиони 290
  17.06-24.06 7 полупансиони 330
  24.06-01.07 7 полупансиони 350
  01.07-08.07 7 полупансиони 370
  08.07-15.07 7 полупансиони 400
  15.07-22.07 7 полупансиони 440
  22.07-29.07 7 полупансиони 440
  29.07-05.08 7 полупансиони 440
  05.08-12.08 7 полупансиони 440
  12.08-19.08 7 полупансиони 440
  19.08-26.08 7 полупансиони 440
  26.08-02.09 7 полупансиони 400
  02.09-09.09 7 полупансиони 330
  09.09-16.09 7 полупансиони 290
  16.09-23.09 7 полупансиони 240
  23.09-30.09 7 полупансиони 200

  Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

  Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во соба кои плаќаат полна сума
  Услуга полупансион (појадок и вечера)
  Цените обележани со црвено  се промо цени и на нив не следува попуст
  Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети
  Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
  Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.
  Дете од 3 до 8 години како 5 то лице во соба доплата 100 €  во кревет со родител
  Бебешко креветче – бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот.
  Во спротивно протекторот од хотелот ќе им биде наплатен 20 еур. за целиот престој.

  Во цената Е вклучено:
  7 полупансиони (шведска маса)
  Клима уред
  Безжичен интернет
  Користење отворен базен со слатка вода
  Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
  Детски дел во дворот на хотелот
  Трошоци за организација на програмата

  Во цената НЕ Е вклучено:
  Превоз
  Патничко осигурување (задолжително е да се има)
  Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  Напомени !
  Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
  Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
  Сместување во собите е после 14;00 часот (локално време)
  Напуштање на собите е до 10;00 часот (локално време)
  За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
  Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
  Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
  Попустите не може да се комбинираат,
  Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)
  Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

  Полупансион:
  Појадок 08:00-10:00 часот – шведска маса
  Вечера   19:30-21:30 часот –  шведска маса

   

  Халкидики – секоја САБОТА

  Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

  Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота) време на поаѓање цена
  Скопје – Дрводекор 04:00 40 €
  Велес – БП мотел Македонија 04:30 40 €
  Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 50 €
  Неготино – бензинска, Неготино 05:00 40 €
  Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 40 €

  Деца од 2 до 11,99 г. попуст од редовната цена -10 €
  Деца до 1,99 г.- бесплатно – не користи седишете во автобусот

  Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики (секоја Сабота) време на поаѓање цена
  Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 €
  Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 €
  Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02:15 45 €
  Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02:15 55 €
  Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02:30 45 €
  Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03:15 45 €

  Деца од 2 до 11,99 г. попуст од редовната цена -10 €
  Деца до 1,99 г.- бесплатно – не користи седишете во автобусот

  ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

  локално (грчко)  време македонско време летовалиште
  15:00 14:00 Фурка
  15:15 14:15 Сивири
  15:30 14:30 Калитеа
  16:00 15:00 Неа Потидеа
  16:20 15:20 Неа Флогита

  Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

  Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
  Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
  Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
  Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
  Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

  Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 полупансиони
  Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

  период услуга цена по лице во 1/4 соба
  20.05-27.05 7 полупансиони 170
  27.05-03.06 7 полупансиони 190
  03.06-10.06 7 полупансиони 240
  10.06-17.06 7 полупансиони 290
  17.06-24.06 7 полупансиони 330
  24.06-01.07 7 полупансиони 350
  01.07-08.07 7 полупансиони 370
  08.07-15.07 7 полупансиони 400
  15.07-22.07 7 полупансиони 440
  22.07-29.07 7 полупансиони 440
  29.07-05.08 7 полупансиони 440
  05.08-12.08 7 полупансиони 440
  12.08-19.08 7 полупансиони 440
  19.08-26.08 7 полупансиони 440
  26.08-02.09 7 полупансиони 400
  02.09-09.09 7 полупансиони 330
  09.09-16.09 7 полупансиони 290
  16.09-23.09 7 полупансиони 240
  23.09-30.09 7 полупансиони 200

  Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

  Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во соба кои плаќаат полна сума
  Услуга полупансион (појадок и вечера)
  Цените обележани со црвено  се промо цени и на нив не следува попуст
  Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети
  Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
  Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.
  Дете од 3 до 8 години како 5 то лице во соба доплата 100 €  во кревет со родител
  Бебешко креветче – бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот.
  Во спротивно протекторот од хотелот ќе им биде наплатен 20 еур. за целиот престој.

  Во цената Е вклучено:
  7 полупансиони (шведска маса)
  Клима уред
  Безжичен интернет
  Користење отворен базен со слатка вода
  Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
  Детски дел во дворот на хотелот
  Трошоци за организација на програмата

  Во цената НЕ Е вклучено:
  Превоз
  Патничко осигурување (задолжително е да се има)
  Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  Напомени !
  Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
  Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
  Сместување во собите е после 14;00 часот (локално време)
  Напуштање на собите е до 10;00 часот (локално време)
  За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
  Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
  Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
  Попустите не може да се комбинираат,
  Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)
  Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

  Полупансион:
  Појадок 08:00-10:00 часот – шведска маса
  Вечера   19:30-21:30 часот –  шведска маса

   

  Халкидики – секоја САБОТА

  Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

  Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота) време на поаѓање цена
  Скопје – Дрводекор 04:00 40 €
  Велес – БП мотел Македонија 04:30 40 €
  Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 50 €
  Неготино – бензинска, Неготино 05:00 40 €
  Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 40 €

  Деца од 2 до 11,99 г. попуст од редовната цена -10 €
  Деца до 1,99 г.- бесплатно – не користи седишете во автобусот

  Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики (секоја Сабота) време на поаѓање цена
  Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 €
  Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 €
  Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02:15 45 €
  Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02:15 55 €
  Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02:30 45 €
  Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03:15 45 €

  Деца од 2 до 11,99 г. попуст од редовната цена -10 €
  Деца до 1,99 г.- бесплатно – не користи седишете во автобусот

  ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

  локално (грчко)  време македонско време летовалиште
  15:00 14:00 Фурка
  15:15 14:15 Сивири
  15:30 14:30 Калитеа
  16:00 15:00 Неа Потидеа
  16:20 15:20 Неа Флогита

  Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

  Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
  Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
  Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
  Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
  Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж