Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  VILA JULIANOS - IPSOS

  €89,00
  Крф e втор по големина од седумте поголеми Јонски Острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови. Крф лежи во Јонско Море, кое е дел од Средоземно Море, а северно се спојува со Јадранско Море. Со таа положба си обезбедува место како најсеверен значаен остров во Грција. Островот Крф со околните острови и гребени чинат посебна општина, која припаѓа на истоимениот округ Крф. Крф се наоѓа на крајниот северозапад на Грција во Јонско Море, 2 km северно од Крф се наоѓа албанскиот брег. Крф е многу поблиску до нејзиниот брег отколку до брегот на Епир (околу 15 km). Јужно од Крф се наоѓаат Пакси и Антипакси (околу 15 km). Зафаќа површина од 614 km2 и население од 102.000. Главен град е Крф, 40.000 жители. РезервирајЛЕТО НА КРФ 2018 – CORFU SAGA vol.5 Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување, островот Крф, втор по големина во Јонското Море e познат како зелениот бисер на Медитеранот. Можеме до бескрај да ги опишуваме плажите кои ги има на број и по вкус за секого, кристално чистата вода која е во состав на секој отсликан пејзаж, богатиот ноќен живот, традиционалниот вкус на медитеранската клима и на локалните пијалаци како пиво од ѓумбир и ликерот kumquat. Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејќи го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите.

  Вила Јулианос e лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата

   

   

  10% ПОПУСТДО 15.02.2024НАЦЕНИТЕЗАНАЕМ
  РЕЗЕРВАЦИЈАСО 30% УПЛАТААОСТАТОКОТНАЈДОЦНАДО 01.04.2024

  ТЕРМИНИТЕ ШТО СЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА

  ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕТО

  Релативно новоградба лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата со многу гостопримливи домакини Вила која ја работиме веќе 9то лето и од која имаме само пофалби. Располага со студија за 2 лица и апартман за 4 лица дуплекс (со посебни спални). Сите се опремени со сопствена физички одделена кујна и комплетно опремена (голем шпорет со рерна, тостер, голем фрижидер, чаши, филџани, лажици, вилушки, ножеви) посебна спална и тоалет. Сите имаат исто сопствена тераса. А позади вилата има скара која е на располагање на користење на гостите. Вилата има wifi, телевизор и клима уред(се доплаќа на лице место 5 евра од ден).

   

  Термин

  Цена по лице

  25.05-01.06.2024

  99 89€

  01.06-08.06.2024

  115 104€

  08.06-15.06.2024

  129€ 116€

  15.06-22.06.2024

  149€ 134

  22.06-29.06.2024

  149€ 134€

  29.06-06.07.2024

  159€ 143€

  06.07-13.07.2024

  169€ 152€

  13.07-20.07.2024

  179€ 161€

  20.07-27.07.2024

  199€ 179€

  27.07-03.08.2024

  209€ 188€

  03.08-10.08.2024

  209€ 188€

  10.08-17.08.2024

  229€ 206€

  17.08-24.08.2024

  229€ 206€

  24.08-31.08.2024

  229€ 206€

  31.08-07.09.2024

  169€ 152€

  07.09-14.09.2024

  149€ 134€

  14.09-21.09.2024

  139€ 125€

  21.09-28.09.2024

  129€ 116€

  28.09-05.10.2024

  99€ 89€

   

   

  Во цената е вклучено:

  • Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
  • 7 ноќевања 8 дена
  • Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престојот

   

   

  Во цената не е вклучено

  • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
  • Туристичка такса  1.5 евра на ден- која се плаќа задолжително во агенција
  • Факултативни излети
  • Патничко осигурување
  • Клима уред

   

  Факултативни излети:

   

  Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

  Целодневен излет со автобус низ северниот дел на островот.Овој ден се посетуваат местата  Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив.

  Од овде се оди во  Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

   

  Глифада

  Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

   

  Крстарење

  Целодневно крстарење по североисточниот дел на островот. Се тргнува од Ипсос, се поминуваат местото Барбати каде ако имате среќа ќе видите делфин, Калами, Кулури, Нисаки и се до Kасиопи најсеверната точка на островот. 

  Се застанува на дива плажа до која нема пристап на друг начин освен со брод, се прави пауза за капење и  ручек подготвен и сервиран од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Се застанува уште на една плажа за пливање. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

   

  Крстарење Паксос и Антипаксос

   

  Овој ден е испланиран за целодневно крстарење до другите два најблиски остриови до Крф, Паксос и Антипаксос. Се тргнува од градот Крф со брод и се крстари на отворено море Првата точка на застанување е Антипаксос, остров со уникатен бел песок како на Малдиви, верувајте ќе ве воодушеви. Овде се застанува за пливање. Од овде се продолжува кон Паксос, кој е населен остров со туристи, пристаниште, прекрасна плажа, но и гратче за мала прошетка или ручек.

  Попатно се посетуваат и Сините пештери. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии.

  Овој ден е испланиран за уживање на отворено море, пливање, сончање и запознавање со два други јонски острови.

  НАПОМЕНА:

  • CHECK IN: 14:00 h
  • CHECK OUT: 09:00 h
  • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
  • За споен термин се одбива 10% попуст на вториот термин на редовните цени.
  • Двокреветни,трокреветни студија (во двокреветните може да се додаде дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
  • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  • Дете од 0 до 3,99 години -Бесплатно (спие во кревет со еден од возраснитеп)
  • Дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло има 50% попуст со двајца возрасни во соба. Во случај на еден возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
  • Возрасен на дополнително легло има 70% попуст
  • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
  • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
  • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ

   

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Вила Јулианос e лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата

   

   

  10% ПОПУСТДО 15.02.2024НАЦЕНИТЕЗАНАЕМ
  РЕЗЕРВАЦИЈАСО 30% УПЛАТААОСТАТОКОТНАЈДОЦНАДО 01.04.2024

  ТЕРМИНИТЕ ШТО СЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА

  ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕТО

  Релативно новоградба лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата со многу гостопримливи домакини Вила која ја работиме веќе 9то лето и од која имаме само пофалби. Располага со студија за 2 лица и апартман за 4 лица дуплекс (со посебни спални). Сите се опремени со сопствена физички одделена кујна и комплетно опремена (голем шпорет со рерна, тостер, голем фрижидер, чаши, филџани, лажици, вилушки, ножеви) посебна спална и тоалет. Сите имаат исто сопствена тераса. А позади вилата има скара која е на располагање на користење на гостите. Вилата има wifi, телевизор и клима уред(се доплаќа на лице место 5 евра од ден).

   

  Термин

  Цена по лице

  25.05-01.06.2024

  99 89€

  01.06-08.06.2024

  115 104€

  08.06-15.06.2024

  129€ 116€

  15.06-22.06.2024

  149€ 134

  22.06-29.06.2024

  149€ 134€

  29.06-06.07.2024

  159€ 143€

  06.07-13.07.2024

  169€ 152€

  13.07-20.07.2024

  179€ 161€

  20.07-27.07.2024

  199€ 179€

  27.07-03.08.2024

  209€ 188€

  03.08-10.08.2024

  209€ 188€

  10.08-17.08.2024

  229€ 206€

  17.08-24.08.2024

  229€ 206€

  24.08-31.08.2024

  229€ 206€

  31.08-07.09.2024

  169€ 152€

  07.09-14.09.2024

  149€ 134€

  14.09-21.09.2024

  139€ 125€

  21.09-28.09.2024

  129€ 116€

  28.09-05.10.2024

  99€ 89€

   

   

  Во цената е вклучено:

  • Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
  • 7 ноќевања 8 дена
  • Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престојот

   

   

  Во цената не е вклучено

  • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
  • Туристичка такса  1.5 евра на ден- која се плаќа задолжително во агенција
  • Факултативни излети
  • Патничко осигурување
  • Клима уред

   

  Факултативни излети:

   

  Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

  Целодневен излет со автобус низ северниот дел на островот.Овој ден се посетуваат местата  Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив.

  Од овде се оди во  Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

   

  Глифада

  Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

   

  Крстарење

  Целодневно крстарење по североисточниот дел на островот. Се тргнува од Ипсос, се поминуваат местото Барбати каде ако имате среќа ќе видите делфин, Калами, Кулури, Нисаки и се до Kасиопи најсеверната точка на островот. 

  Се застанува на дива плажа до која нема пристап на друг начин освен со брод, се прави пауза за капење и  ручек подготвен и сервиран од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Се застанува уште на една плажа за пливање. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

   

  Крстарење Паксос и Антипаксос

   

  Овој ден е испланиран за целодневно крстарење до другите два најблиски остриови до Крф, Паксос и Антипаксос. Се тргнува од градот Крф со брод и се крстари на отворено море Првата точка на застанување е Антипаксос, остров со уникатен бел песок како на Малдиви, верувајте ќе ве воодушеви. Овде се застанува за пливање. Од овде се продолжува кон Паксос, кој е населен остров со туристи, пристаниште, прекрасна плажа, но и гратче за мала прошетка или ручек.

  Попатно се посетуваат и Сините пештери. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии.

  Овој ден е испланиран за уживање на отворено море, пливање, сончање и запознавање со два други јонски острови.

  НАПОМЕНА:

  • CHECK IN: 14:00 h
  • CHECK OUT: 09:00 h
  • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
  • За споен термин се одбива 10% попуст на вториот термин на редовните цени.
  • Двокреветни,трокреветни студија (во двокреветните може да се додаде дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
  • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  • Дете од 0 до 3,99 години -Бесплатно (спие во кревет со еден од возраснитеп)
  • Дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло има 50% попуст со двајца возрасни во соба. Во случај на еден возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
  • Возрасен на дополнително легло има 70% попуст
  • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
  • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
  • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ

   

  Ознаки за производ