Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  VILA SAVAS - DASSIA

  €125,00
  Крф e втор по големина од седумте поголеми Јонски Острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови. Крф лежи во Јонско Море, кое е дел од Средоземно Море, а северно се спојува со Јадранско Море. Со таа положба си обезбедува место како најсеверен значаен остров во Грција. Островот Крф со околните острови и гребени чинат посебна општина, која припаѓа на истоимениот округ Крф. Крф се наоѓа на крајниот северозапад на Грција во Јонско Море, 2 km северно од Крф се наоѓа албанскиот брег. Крф е многу поблиску до нејзиниот брег отколку до брегот на Епир (околу 15 km). Јужно од Крф се наоѓаат Пакси и Антипакси (околу 15 km). Зафаќа површина од 614 km2 и население од 102.000. Главен град е Крф, 40.000 жители. РезервирајЛЕТО НА КРФ 2018 – CORFU SAGA vol.5 Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување, островот Крф, втор по големина во Јонското Море e познат како зелениот бисер на Медитеранот. Можеме до бескрај да ги опишуваме плажите кои ги има на број и по вкус за секого, кристално чистата вода која е во состав на секој отсликан пејзаж, богатиот ноќен живот, традиционалниот вкус на медитеранската клима и на локалните пијалаци како пиво од ѓумбир и ликерот kumquat. Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејќи го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите.

  Дасиа се наоѓа во центарот на источното предградие на Крф, на само 12 километри од главниот град. Со својата долга сончева плажа покриена со песок и ситни камчиња, беспрекорно чиста топла вода и можност за водени спортови, Дасија е едно од најидеалните места за одмор за млади луѓе, но исто така е одлично место за семеен одмор . Опкружена е со продавници за изнајмување автомобили, продавници за сувенири, супермаркети, ресторани, а еден од најпознатите барови познати по вкусната храна и атрактивните лежалки е Malibu Beach.

   

  Savvas Apartments се наоѓа во Дасиа, на 80 метри од плажа. Располага со голем двор и прекрасен базен за гостите во вилата.

  Располага со двокреветни и трокреветни студиа и четворокреветни  мазонети. Сите се опремени со сопствена  кујна, тоалет со туш, терас, Wi-Fi.

  На само 5 минути пешачење се наоѓа Маркетот JOY и автобуската постојка и прекрасниот добро понат Summer Beach Malibu.

  За сите оние кои би патувале со сопствено возило вилата има бесплатен приватен паркинг.

  Климата се доплаќа  6 евра од ден кај газдите на вилата.

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена

  27.05-03.06

  7

  125еур

  03.06-10.06

  7

  139еур

  10.06-17.06

  7

  159еур

  17.06-24.06

  7

  159еур

  24.06-01.07

  7

  169еур

  01.07-08.07

  7

  169еур

  08.07-15.07

  7

  189еур

  15.07-22.07

  7

  209еур

  22.07-29.07

  7

  219еур

  29.07-05.08

  7

  219еур

  05.08-12.08

  7

  239еур

  12.08-19.08

  7

  239еур

  19.08-26.08

  7

  239еур

  26.08-02.09

  7

  199еур

  02.09-09.09

  7

  179еур

  09.09-16.09

  7

  159еур

  16.09-23.09

  7

  149еур

  23.09-30.09

  7

  139еур

  Што е вклучено во цената:

  –Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје

  –7 ноќевања

  –Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престој

   

  Што не е вклучено во цената:

  –Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)

  –Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7  ноќевања, а за апартман 7 евра,  која се плаќа задолжително во агенција)

  –Факултативни излети

  –Патничко осигурување

   

  НАПОМЕНА:

  CHECK IN:  14:00 h

  CHECK OUT: 09:00 h

  *Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат

  *За споен термин се одбива  10% попуст на вториот термин на редовните цени.

  *Во четворокреветните мазонети 3 лица плаќаат целосна сума 4 то лице возрасно има 30% попуст од редовната цена,  дете до 11 год. има 50% попуст од редовната цена.

  *Двокреветни,трокреветни студија (може да се додаде дополнително легло за трето и четврто лице)

  *Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

  *Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  *Дете од 0 до 3 години – Бесплатно – спие во кревет со еден од возрасните

  *Двајца возрасни со едно дете од 4 до 11 години на дополнително легло за детето се плаќа 50% од редовнта цена + 20 евра за траект.

  Двајца возрасни со две деца  од 4 до 11 години се сместуваат во 1/3 студио и децата плаќаат по 50% од редовната цена + 20 евра за траект.

  *За сопствен превоз се одбива 20 евра од редовната цена по лице.

  *За еднкреветна соба се доплаќа 50% од редовната цена за вториот кревет,

  *Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,

  За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ

   

  Факултативни излети:

  Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

  Целодневен излет со автобус низ северниот дел на островот.Овој ден се посетуваат местата  Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив.

  Од овде се оди во  Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

   

  Глифада

  Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

   

  Крстарење

  Целодневно крстарење по североисточниот дел на островот. Се тргнува од Ипсос, се поминуваат местото Барбати каде ако имате среќа ќе видите делфин, Калами, Кулури, Нисаки и се до Kасиопи најсеверната точка на островот. 

  Се застанува на дива плажа до која нема пристап на друг начин освен со брод, се прави пауза за капење и  ручек подготвен и сервиран од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Се застанува уште на една плажа за пливање. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

   

  Крстарење Паксос и Антипаксос

   

  Овој ден е испланиран за целодневно крстарење до другите два најблиски остриови до Крф, Паксос и Антипаксос. Се тргнува од градот Крф со брод и се крстари на отворено море Првата точка на застанување е Антипаксос, остров со уникатен бел песок како на Малдиви, верувајте ќе ве воодушеви. Овде се застанува за пливање. Од овде се продолжува кон Паксос, кој е населен остров со туристи, пристаниште, прекрасна плажа, но и гратче за мала прошетка или ручек.

  Попатно се посетуваат и Сините пештери. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии.

  Овој ден е испланиран за уживање на отворено море, пливање, сончање и запознавање со два други јонски острови.

   

  Аква Парк

  Аква паркот на Крф е една од нај посетените туристички атракции како и меѓу најдобрите водни паркови во Европа. Покрај многубројните базени, тобогани, ресторани, терени, мрзливата река и други атракции овој аква парк располага и со тобоган кој има 50 метри слободен пад, рај за жедните за адреналин.

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Дасиа се наоѓа во центарот на источното предградие на Крф, на само 12 километри од главниот град. Со својата долга сончева плажа покриена со песок и ситни камчиња, беспрекорно чиста топла вода и можност за водени спортови, Дасија е едно од најидеалните места за одмор за млади луѓе, но исто така е одлично место за семеен одмор . Опкружена е со продавници за изнајмување автомобили, продавници за сувенири, супермаркети, ресторани, а еден од најпознатите барови познати по вкусната храна и атрактивните лежалки е Malibu Beach.

   

  Savvas Apartments се наоѓа во Дасиа, на 80 метри од плажа. Располага со голем двор и прекрасен базен за гостите во вилата.

  Располага со двокреветни и трокреветни студиа и четворокреветни  мазонети. Сите се опремени со сопствена  кујна, тоалет со туш, терас, Wi-Fi.

  На само 5 минути пешачење се наоѓа Маркетот JOY и автобуската постојка и прекрасниот добро понат Summer Beach Malibu.

  За сите оние кои би патувале со сопствено возило вилата има бесплатен приватен паркинг.

  Климата се доплаќа  6 евра од ден кај газдите на вилата.

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена

  27.05-03.06

  7

  125еур

  03.06-10.06

  7

  139еур

  10.06-17.06

  7

  159еур

  17.06-24.06

  7

  159еур

  24.06-01.07

  7

  169еур

  01.07-08.07

  7

  169еур

  08.07-15.07

  7

  189еур

  15.07-22.07

  7

  209еур

  22.07-29.07

  7

  219еур

  29.07-05.08

  7

  219еур

  05.08-12.08

  7

  239еур

  12.08-19.08

  7

  239еур

  19.08-26.08

  7

  239еур

  26.08-02.09

  7

  199еур

  02.09-09.09

  7

  179еур

  09.09-16.09

  7

  159еур

  16.09-23.09

  7

  149еур

  23.09-30.09

  7

  139еур

  Што е вклучено во цената:

  –Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје

  –7 ноќевања

  –Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престој

   

  Што не е вклучено во цената:

  –Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)

  –Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7  ноќевања, а за апартман 7 евра,  која се плаќа задолжително во агенција)

  –Факултативни излети

  –Патничко осигурување

   

  НАПОМЕНА:

  CHECK IN:  14:00 h

  CHECK OUT: 09:00 h

  *Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат

  *За споен термин се одбива  10% попуст на вториот термин на редовните цени.

  *Во четворокреветните мазонети 3 лица плаќаат целосна сума 4 то лице возрасно има 30% попуст од редовната цена,  дете до 11 год. има 50% попуст од редовната цена.

  *Двокреветни,трокреветни студија (може да се додаде дополнително легло за трето и четврто лице)

  *Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

  *Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  *Дете од 0 до 3 години – Бесплатно – спие во кревет со еден од возрасните

  *Двајца возрасни со едно дете од 4 до 11 години на дополнително легло за детето се плаќа 50% од редовнта цена + 20 евра за траект.

  Двајца возрасни со две деца  од 4 до 11 години се сместуваат во 1/3 студио и децата плаќаат по 50% од редовната цена + 20 евра за траект.

  *За сопствен превоз се одбива 20 евра од редовната цена по лице.

  *За еднкреветна соба се доплаќа 50% од редовната цена за вториот кревет,

  *Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,

  За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ

   

  Факултативни излети:

  Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

  Целодневен излет со автобус низ северниот дел на островот.Овој ден се посетуваат местата  Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив.

  Од овде се оди во  Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

   

  Глифада

  Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

   

  Крстарење

  Целодневно крстарење по североисточниот дел на островот. Се тргнува од Ипсос, се поминуваат местото Барбати каде ако имате среќа ќе видите делфин, Калами, Кулури, Нисаки и се до Kасиопи најсеверната точка на островот. 

  Се застанува на дива плажа до која нема пристап на друг начин освен со брод, се прави пауза за капење и  ручек подготвен и сервиран од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Се застанува уште на една плажа за пливање. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

   

  Крстарење Паксос и Антипаксос

   

  Овој ден е испланиран за целодневно крстарење до другите два најблиски остриови до Крф, Паксос и Антипаксос. Се тргнува од градот Крф со брод и се крстари на отворено море Првата точка на застанување е Антипаксос, остров со уникатен бел песок како на Малдиви, верувајте ќе ве воодушеви. Овде се застанува за пливање. Од овде се продолжува кон Паксос, кој е населен остров со туристи, пристаниште, прекрасна плажа, но и гратче за мала прошетка или ручек.

  Попатно се посетуваат и Сините пештери. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии.

  Овој ден е испланиран за уживање на отворено море, пливање, сончање и запознавање со два други јонски острови.

   

  Аква Парк

  Аква паркот на Крф е една од нај посетените туристички атракции како и меѓу најдобрите водни паркови во Европа. Покрај многубројните базени, тобогани, ресторани, терени, мрзливата река и други атракции овој аква парк располага и со тобоган кој има 50 метри слободен пад, рај за жедните за адреналин.

  Ознаки за производ