Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ХРИСТОС” – ПОЛИХРОНО

  €180,00
  ПОЛИХРОНО - Вила ХРИСТОС Вила ХРИСТОС се наоѓа на 250 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со трикреветни апартмани и четирикреветни дуплекс апартмани, сите со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi, климата(се доплаќа) Опис на апартманите: Апартман бр.1 и бр.4 – дуплекс апартман со 3 соби, две спални соби со брачени кревети и дневен престој со единечен кревет, кујна, трпезарија и 2 балкони, бр.1 на 1кат и бр.4 на 2 кат. Апартман бр.2, бр.5 – апартман со две соби, кујна и спална со брачен и единечен креве на 1кат. Апартман бр.3 и бр.6 - апартман со две соби, кујна и спална со 3 единечни кревети на 1 кат. Апартман бр.7 и бр.9 - апартман со две соби, кујна и спална со брачен и единечен кревет на 2кат. Апартман бр.8 - апартман со две соби, кујна и спална со 3 единечни кревети на 2кат.

  ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

  ТЕРМИН

  НАЕМ

  1/апп

  1/4 дуплекс

  19.05

  7 ноќи

  180 

  220 

  26.05

  7 ноќи

  220 

  260 

  02.06

  7 ноќи

  250 

  320 

  09.06

  7 ноќи

  330 €

  410 

  16.06

  7 ноќи

  360 €

  470 

  23.06

  7 ноќи

  380 €

  490 €

  30.06

  7 ноќи

  400 €

  510 €

  07.07

  7 ноќи

  440 

  560 

  14.07

  7 ноќи

  470 

  630 €

  21.07

  7 ноќи

  47

  630 €

  28.07

  7 ноќи

  47

  630 €

  04.08

  ноќи

  47

  630 €

  11.08

  7 ноќи

  470 €

  630 €

  18.08

  7 ноќи

  470 

  630 €

  25.08

  7 ноќи

  400 €

  58

  01.09

  7 ноќи

  380 €

  49

  08.09

  7 ноќи

  350 €

  47

  15.09

  7 ноќи

  330 €

  38

  22.09

  7 ноќи

  200 €

  260 

   

   

  НАПОМЕНИ:

  ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

  Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

  За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

  Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

  Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

  Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

  Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

  Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

  По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

  Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

  Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

  Цена за превоз:

  Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

  деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

  Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

   

   

  ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

  ТЕРМИН

  НАЕМ

  1/апп

  1/4 дуплекс

  19.05

  7 ноќи

  180 

  220 

  26.05

  7 ноќи

  220 

  260 

  02.06

  7 ноќи

  250 

  320 

  09.06

  7 ноќи

  330 €

  410 

  16.06

  7 ноќи

  360 €

  470 

  23.06

  7 ноќи

  380 €

  490 €

  30.06

  7 ноќи

  400 €

  510 €

  07.07

  7 ноќи

  440 

  560 

  14.07

  7 ноќи

  470 

  630 €

  21.07

  7 ноќи

  47

  630 €

  28.07

  7 ноќи

  47

  630 €

  04.08

  ноќи

  47

  630 €

  11.08

  7 ноќи

  470 €

  630 €

  18.08

  7 ноќи

  470 

  630 €

  25.08

  7 ноќи

  400 €

  58

  01.09

  7 ноќи

  380 €

  49

  08.09

  7 ноќи

  350 €

  47

  15.09

  7 ноќи

  330 €

  38

  22.09

  7 ноќи

  200 €

  260 

   

   

  НАПОМЕНИ:

  ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

  Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

  За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

  Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

  Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

  Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

  Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

  Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

  По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

  Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

  Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

  Цена за превоз:

  Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

  деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

  Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.