Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ ФУЛИС ”- ПОЛИХРОНО

  €85,00
  Вила ФУЛИС се наоѓа на влаезот во Полихроно, во мирен дел, оддалечена околу 50м од плажа. Вилата располага со трикреветни апартмани со дополнително легло, и четирикреветни апартмани. Трикреветните апартмани се наоѓаат на ниско приземје и спрат, а четирикреветните апартмани се само на ниско приземје. Сите апартмани се опремени со мини кујна, сопствен тоалет, ТВ и клима (вклучена во цена). Апартманите на спрат имаат страничен поглед на море од балкон. АПАРТМАНИТЕ НА НИСКО ПРИЗЕМЈЕ НЕМААТ КЛИМА. 1/3+1 апп се состои од спална соба со еден дупли кревет и еден единечен, посебно кујна со дополнително легло - софа, која може да се користи за дете до 12год. Макс. капацитет е 3 возрасни и едно дете до 12год. 1/4 апп се состои од спална со три поединечни кревети (или еден дупли и еден единечен кревет), и посебно кујна со еден стандарден кревет. Макс. капацитет е 4 возрасни и едно дете до 4год во кревет со родител. Вила ФУЛИС е од Б-категорија.

   - 15% попуст

   

  За целосни уплати до 31.01.2020

   

   

  Табела бр.1 – вонсезонски цени

  ТЕРМИН

  24.05.2010

  31.05.2020

  07.06.2020

  14.06.2020

  21.06.2020

  Ноќевања

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  Цена по лице

  85 €

  115 €

  135 €

  155 €

  175 €

  За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и 4-то лице плаќа само превоз ако користат !

   

  Табела бр.2 – сезонски цени

  ТЕРМИН

  Ноќевања

  1/3+1 апп

  28.06.2020

  7 ноќи

  380 €

  05.07.2020

  7 ноќи

  420 €

  12.07.2020

  7 ноќи

  440 €

  19.07.2020

  7 ноќи

  470 €

  26.07.2020

  7 ноќи

  470 €

  02.08.2020

  7 ноќи

  470 €

  09.08.2020

  7 ноќи

  470 €

  16.08.2020

  7 ноќи

  440 €

  23.08.2020

  7 ноќи

  420 €

   

   

  Табела бр.3 – вонсезонски цени

  ТЕРМИН

  30.08.2020

  06.09.2020

  13.09.2020

  20.09.2020

  Ноќевања

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  Цена по лице

  155 €

  135 €

  115 €

  85 €

  За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и 4-то лице плаќа само превоз ако користат !

   

   

  НАПОМЕНИ:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
  • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
  • Тргнувањето е на денот објавен во табелата. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
  • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

  Организиран превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:                                                                           

  • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
  • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

   - 15% попуст

   

  За целосни уплати до 31.01.2020

   

   

  Табела бр.1 – вонсезонски цени

  ТЕРМИН

  24.05.2010

  31.05.2020

  07.06.2020

  14.06.2020

  21.06.2020

  Ноќевања

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  Цена по лице

  85 €

  115 €

  135 €

  155 €

  175 €

  За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и 4-то лице плаќа само превоз ако користат !

   

  Табела бр.2 – сезонски цени

  ТЕРМИН

  Ноќевања

  1/3+1 апп

  28.06.2020

  7 ноќи

  380 €

  05.07.2020

  7 ноќи

  420 €

  12.07.2020

  7 ноќи

  440 €

  19.07.2020

  7 ноќи

  470 €

  26.07.2020

  7 ноќи

  470 €

  02.08.2020

  7 ноќи

  470 €

  09.08.2020

  7 ноќи

  470 €

  16.08.2020

  7 ноќи

  440 €

  23.08.2020

  7 ноќи

  420 €

   

   

  Табела бр.3 – вонсезонски цени

  ТЕРМИН

  30.08.2020

  06.09.2020

  13.09.2020

  20.09.2020

  Ноќевања

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  Цена по лице

  155 €

  135 €

  115 €

  85 €

  За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и 4-то лице плаќа само превоз ако користат !

   

   

  НАПОМЕНИ:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
  • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
  • Тргнувањето е на денот објавен во табелата. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
  • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

  Организиран превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:                                                                           

  • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
  • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.