Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Венеција 3НП 11 и 23 ОКТОМВРИ

  €139,00

  Термин:  06 Октомври

  Термин:  19 Октомври

   

  1 ден   СКОПЈЕ –  ТРСТ:                                              

  Состанок на групата во 15.30 ч на паркингот спроти х.Холидеј Ин. Поаѓање во 16.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

   2 ден  ТРСТ-   ПАЛМА НОВА - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО:

  Пристигнување во Трст во претпладневните часови.По прошетката низ градот посета на познатиот OUTLET SHOPING CENTER PALMANOVA. Слободно време за шопинг. Патувањето продолжува накај Лидо. Пристигнување во Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки низ Лидо ди Јесоло.  Ноќевање.

   3 ден  ВЕНЕЦИЈА:

  Појадок. Слободно претпладне. Во пладневните часови  предлагаме заминување за Венеција.Превоз со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. Плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде... Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција . Враќање во Лидо. Ноќевање

   4 ден  ВЕНЕЦИЈА- ФИРЕНЦА:

  Појадок. Препорачуваме излет до Фиренца - центарот на Ренесансата, лоцирана во срцето на Тоскана на реката Арно, својот подем го доживува за време на моќната Фамилијата МЕДИЧИ кои владееле од XIV- XVII век, кои се познати како големи мецени на уметноста и културата, потикнувачи на ренесансниот период. Разглед на градот со локален водич: Палатата Векио, Катедралата Дел Фиори, Крстилницата Сан Џовани, Плоштадот Сињори, Галеријата УФИЦИ, Мостот ПОНТЕ ВЕКИО, Црквата Санта Кроче, Палатата Пити... Слободно време за индивидуални прошетки.  Вечерта Враќање во Лидо  во вечерните часови. Ноќевање.

   5 ден ВЕНЕЦИЈА–  ВЕРОНА

  Појадок . Напуштање на собите. Ве водиме  во посета на Верона. Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија.Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни паузиза одмор и царински формалности.

   6 ден  СКОПЈЕ:

  Пристигнување во Скопје во попладневните часови .

   

  ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 20 СЕПТЕМВРИ: 139 € / 8.620 ден

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 149 € / 9.240 ден

                                                                                                                               

  Цената вклучува

  -Превоз со високотуристички автобус на наведената релација

  -3 ноќевања со појадок во Лидо ди Јесоло, хотел 3*

  -Посета на Трст и аутлет шопинг центар PALMANOVA

  -Организација и водство на патувањето

   Цената не вклучува

  -Разглед на Венеција и бродски билет до/од Венеција 15

  - Факултативен излет   Верона10 

  -Факултативен излет Фиренца 45

  - Туристичка такса за ноќевање во Италија( 2 по лице по ноќ, се плаќа во агенција)

  -Влезници за музеи и споменици

  -Задолжително патничко осигурување 185 мкд

  - Доплата за еднокреветна соба  3.000 денари    

   

   НАПОМЕНИ:

   За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.

  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денар

  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%,целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање

  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ

  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање. 

   

  *Можност за плаќање на 6 рати без камата*

   

  T.A НЕХАР TРАВЕЛ, ул. Мито Хаџи Василев Јасмин бр.52  Tel: 02/3 13 10 45 Моб: 071/380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk, www.nehartravel.com.mk

  Термин:  06 Октомври

  Термин:  19 Октомври

   

  1 ден   СКОПЈЕ –  ТРСТ:                                              

  Состанок на групата во 15.30 ч на паркингот спроти х.Холидеј Ин. Поаѓање во 16.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

   2 ден  ТРСТ-   ПАЛМА НОВА - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО:

  Пристигнување во Трст во претпладневните часови.По прошетката низ градот посета на познатиот OUTLET SHOPING CENTER PALMANOVA. Слободно време за шопинг. Патувањето продолжува накај Лидо. Пристигнување во Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки низ Лидо ди Јесоло.  Ноќевање.

   3 ден  ВЕНЕЦИЈА:

  Појадок. Слободно претпладне. Во пладневните часови  предлагаме заминување за Венеција.Превоз со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. Плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде... Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција . Враќање во Лидо. Ноќевање

   4 ден  ВЕНЕЦИЈА- ФИРЕНЦА:

  Појадок. Препорачуваме излет до Фиренца - центарот на Ренесансата, лоцирана во срцето на Тоскана на реката Арно, својот подем го доживува за време на моќната Фамилијата МЕДИЧИ кои владееле од XIV- XVII век, кои се познати како големи мецени на уметноста и културата, потикнувачи на ренесансниот период. Разглед на градот со локален водич: Палатата Векио, Катедралата Дел Фиори, Крстилницата Сан Џовани, Плоштадот Сињори, Галеријата УФИЦИ, Мостот ПОНТЕ ВЕКИО, Црквата Санта Кроче, Палатата Пити... Слободно време за индивидуални прошетки.  Вечерта Враќање во Лидо  во вечерните часови. Ноќевање.

   5 ден ВЕНЕЦИЈА–  ВЕРОНА

  Појадок . Напуштање на собите. Ве водиме  во посета на Верона. Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија.Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни паузиза одмор и царински формалности.

   6 ден  СКОПЈЕ:

  Пристигнување во Скопје во попладневните часови .

   

  ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 20 СЕПТЕМВРИ: 139 € / 8.620 ден

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 149 € / 9.240 ден

                                                                                                                               

  Цената вклучува

  -Превоз со високотуристички автобус на наведената релација

  -3 ноќевања со појадок во Лидо ди Јесоло, хотел 3*

  -Посета на Трст и аутлет шопинг центар PALMANOVA

  -Организација и водство на патувањето

   Цената не вклучува

  -Разглед на Венеција и бродски билет до/од Венеција 15

  - Факултативен излет   Верона10 

  -Факултативен излет Фиренца 45

  - Туристичка такса за ноќевање во Италија( 2 по лице по ноќ, се плаќа во агенција)

  -Влезници за музеи и споменици

  -Задолжително патничко осигурување 185 мкд

  - Доплата за еднокреветна соба  3.000 денари    

   

   НАПОМЕНИ:

   За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.

  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денар

  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%,целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање

  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ

  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање. 

   

  *Можност за плаќање на 6 рати без камата*

   

  T.A НЕХАР TРАВЕЛ, ул. Мито Хаџи Василев Јасмин бр.52  Tel: 02/3 13 10 45 Моб: 071/380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk, www.nehartravel.com.mk

  Ознаки за производ