Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ГАЛИНИ “ – КАЛИТЕА

  €65,00
  Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа во Калитеа. Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Идеална локација за вистински одмор со опуштање од звукот и бојата на морето. Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции. Вилата се состои од два блока, првиот блок „Б” е со трокреветни студиа, вториот блок „А“ е со двокреветни студија. Секоја соба има мини вц со туш и мини кујна, решо, кујнски инвентар, фрижидер, тв и тераси. Собите немаат клима уред! Вилата е со скромен квалитет идеална за луѓе кои сакаат мирен одмор и сместување на сама плажа. Истата е од “Ц„ категорија.

  Ценовник бр.1 со важност од 01.12.2018

   

  Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ.

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања

  ТЕРМИН

  19.05.2019

  26.05.2019

  02.06.2019

  09.06.2019

  16.06.2019

  23.06.2019

  НОЌЕВАЊА

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  Во студио

  65 €

  85 €

  115 €

  125 €

  135 €

  155 €

   

   

  Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ / превоз со доплата !

  ТЕРМИН

  НАЕМ

  1/2 студио

  1/3 студио

  30.06.2019

  7 ноќи

  329 €

  349 €

  07.07.2019

  7 ноќи

  379 €

  399 €

  14.07.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  21.07.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  28.07.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  04.08.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  11.08.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  18.08.2019

  7 ноќи

  389 €

  419 €

  25.08.2019

  7 ноќи

  319 €

  339 €

  GPS координати:

  40.072777, 23.451852

  40°04’22.0″N 23°27’06.7″E

   

    Туристичката такса се плаќа во агенција, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман

  (220 мкд за престој од 7 дена). 

  Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ.

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз

  ТЕРМИН

  01.09.2019

  08.09.2019

  15.09.2019

  22.09.2019

  НОЌЕВАЊА

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  Цена по лице

  155 €

  135 €

  115 €

  85 €

  Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

   

  НАПОМЕНИ:

  -ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  - ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  - ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

  - КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

  ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
  - ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

  - ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;

  - АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА

   

   вила Галини опис на студија

  Блок „Б“

  Приземје

  Студио бр.3Д 1/3 (3 лица) + 1 дете до 05,99 години
  Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

   

  1 кат

  Студио бр.11Г 1/3 (3 лица) + 1 дете до 05,99 години
  Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,големфрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

   

  Блок „А“

  1 кат

  Студио бр.3 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
  Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.

   

  Студио бр.4 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
  Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.

  Студио бр.5 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години

  Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.

   

  Ценовник бр.1 со важност од 01.12.2018

   

  Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ.

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања

  ТЕРМИН

  19.05.2019

  26.05.2019

  02.06.2019

  09.06.2019

  16.06.2019

  23.06.2019

  НОЌЕВАЊА

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  Во студио

  65 €

  85 €

  115 €

  125 €

  135 €

  155 €

   

   

  Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ / превоз со доплата !

  ТЕРМИН

  НАЕМ

  1/2 студио

  1/3 студио

  30.06.2019

  7 ноќи

  329 €

  349 €

  07.07.2019

  7 ноќи

  379 €

  399 €

  14.07.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  21.07.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  28.07.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  04.08.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  11.08.2019

  7 ноќи

  399 €

  429 €

  18.08.2019

  7 ноќи

  389 €

  419 €

  25.08.2019

  7 ноќи

  319 €

  339 €

  GPS координати:

  40.072777, 23.451852

  40°04’22.0″N 23°27’06.7″E

   

    Туристичката такса се плаќа во агенција, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман

  (220 мкд за престој од 7 дена). 

  Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ.

  Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз

  ТЕРМИН

  01.09.2019

  08.09.2019

  15.09.2019

  22.09.2019

  НОЌЕВАЊА

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  7 ноќи

  Цена по лице

  155 €

  135 €

  115 €

  85 €

  Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

   

  НАПОМЕНИ:

  -ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  - ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  - ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

  - КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

  ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
  - ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

  - ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

  - ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;

  - АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА

   

   вила Галини опис на студија

  Блок „Б“

  Приземје

  Студио бр.3Д 1/3 (3 лица) + 1 дете до 05,99 години
  Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

   

  1 кат

  Студио бр.11Г 1/3 (3 лица) + 1 дете до 05,99 години
  Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,големфрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

   

  Блок „А“

  1 кат

  Студио бр.3 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
  Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.

   

  Студио бр.4 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
  Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.

  Студио бр.5 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години

  Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

  Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.