Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „HAUS LITEA“ – ПОТИДЕА

  €80,00
  Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е одалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/2 и 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред ( вклучен во цената) и TВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без дополата.

  Вила „ХАУС ЛИТЕА“ - Потидеа

  Период

  Ноќевања

  1/2 студио

  1/3 студио

  1/4 апп

  19.05-26.05.19

  7*

  80

  90

  100

  26.05-02.06.19

  7*

  90

  110

  120

  02.06-09.06.19

  7*

  100

  120

  130

  09.06-16.06.19

  7*

  110

  130

  140

  16.06-23.06.19

  7*

  120

  140

  150

  23.06-30.06.19

  7

  240

  280

  320

  30.06-07.07.19

  7

  260

  290

  360

  07.07-14.07.19

  7

  280

  320

  380

  14.07-21.07.19

  7

  300

  340

  440

  21.07-28.07.19

  7

  300

  360

  440

  28.07-04.08.19

  7

  300

  360

  440

  04.08-11.08.19

  7

  300

  360

  440

  11.08-18.08.19

  7

  300

  340

  420

  18.08-25.08.19

  7

  240

  320

  380

  25.08-01.09.19

  7*

  120

  170

  190

  01.09-08.09.19

  7*

  100

  120

  140

  08.09-15.09.19

  7*

  90

  100

  120

  15.09-22.09.19

  7*

  70

  80

  100

  22.09-29.09.19

  7*

  60

  70

  90

        

  Напомена:

  -       Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4  апп БЕСПЛАТНО  -  плаќаат само превоз доколку користат.

  -       Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз

  -       Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

  -       Сместување во собите е по 13 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

  -       За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман(не се комбинира)

  -       Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

  -       Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  •           возрасни: 35 €
  •           деца од 2 до 12 години: 20 €
  •           деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

  *При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

   

  Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

   

  Вила „ХАУС ЛИТЕА“ - Потидеа

  Период

  Ноќевања

  1/2 студио

  1/3 студио

  1/4 апп

  19.05-26.05.19

  7*

  80

  90

  100

  26.05-02.06.19

  7*

  90

  110

  120

  02.06-09.06.19

  7*

  100

  120

  130

  09.06-16.06.19

  7*

  110

  130

  140

  16.06-23.06.19

  7*

  120

  140

  150

  23.06-30.06.19

  7

  240

  280

  320

  30.06-07.07.19

  7

  260

  290

  360

  07.07-14.07.19

  7

  280

  320

  380

  14.07-21.07.19

  7

  300

  340

  440

  21.07-28.07.19

  7

  300

  360

  440

  28.07-04.08.19

  7

  300

  360

  440

  04.08-11.08.19

  7

  300

  360

  440

  11.08-18.08.19

  7

  300

  340

  420

  18.08-25.08.19

  7

  240

  320

  380

  25.08-01.09.19

  7*

  120

  170

  190

  01.09-08.09.19

  7*

  100

  120

  140

  08.09-15.09.19

  7*

  90

  100

  120

  15.09-22.09.19

  7*

  70

  80

  100

  22.09-29.09.19

  7*

  60

  70

  90

        

  Напомена:

  -       Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4  апп БЕСПЛАТНО  -  плаќаат само превоз доколку користат.

  -       Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз

  -       Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

  -       Сместување во собите е по 13 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

  -       За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман(не се комбинира)

  -       Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

  -       Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  •           возрасни: 35 €
  •           деца од 2 до 12 години: 20 €
  •           деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

  *При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

   

  Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата