Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Милано 2НП 11ти и 23ти ОКТОМВРИ

  €145,00

  Северниот Бисерна Италија како го нарекуваат Милано,  со бурна историја и стари градби, денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата , од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на Готиката во ликот на најголемата Готска Катедрала во Светот, најпознатата Оперска куќа во светот – La Scala,  Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици. А вечерите поминете ги во Опера, Театар или во многубројните клубови.

   

   Термин 07 Октомври

  Термин 20 Октомври

   

  1 ден   СКОПЈЕ-МИЛАНО

  Состанок на групата на паркингот на спортската сала Борис Трајковски во 11:30 часот.Поаѓање за Милано во 12:00часот Се патува преку граничниот премин Tабановце.патување преку Србија,Хрватска,Словенија со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

  2 ден МИЛАНО

   Пристигнуваме во предпладневните часови. Препорачуваме  организиран разглед на градот:тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo,централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот,потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланска опера една од најпознатите оперски куќи во светот......Слободно време за индивидуални прошетки.  Сместување во хотел. Ноќевање.

   

  3 ден  МИЛАНО- ЛУГАНО(ШВАЈЦАРИЈА)-КОМО

  Појадок.  Предлагаме целодневна  посета на Лугано(Швајцарското Монте Карло) и Комо. Разглед на Лугано:катедралата San Lorenzo,црквата Santa Marina di Angelo,стариот град со пркрасните плоштади,казиното, најубавиот парк во Швајцарија “Parco Civico”. Слободно време за прошетки. Потоа го посетуваме  градчето Комо кое се наоѓа на брегот  на езерото Лаго ди Комо (Италија). Тука Холивудскиот џет-сет има свои вили ( Villa Oleandra на Џорџ Клуни) , вилите на Стинг, Ричард Брансон . Тука е сниман и филмот “Casino Royale” - Џемс Бонд, “Ocean’s Twelve…Можност за факулттаивно крстарење (30 мин) со брод  покрај некои од прочуените вили .Слободно време за прошетки.  Излет со многу впечатоци. Враќање во Милано во вечерните часови. Ноќевање.

   

  4 ден  МИЛАНО -FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE -ВЕРОНА-СКОПЈЕ :

   Појадок. Тргнуваме кон Верона со посета на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE, во близината на Бреша, а потоа следи  попатна посета и прошетка низ Верона: плоштадот Бра каде се наоѓа познатата Арена,прошетка по по пешачката улица Mazzini која низ центарот на градот не води до плоштадот Ербе.Посета на куќата и гробот на Ромео и Јулија. Слободно време за индивидуални прошетки. Предлагаме да ручате пица во Kaffe Emanuelle на плоштадот Бра.

  Патувањето  кон Скопје продолжува  преку Словенија,Хрватска,Србија со попатни паузи. Ноќно возење.

   

  5 ден  СКОПЈЕ  :

   Пристугнување во вечерните часови.

   


   ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 20 СЕПТЕМВРИ: 145 € / 8.990ден

   ЦЕНА НА АРАМЖМАНОТ: 155 € / 9.610 ден

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  -Превоз со високотуристички автобус

  -2 ноќевања со појадок во Милано, хотел 3*

  - Посета на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE

  -Посета на Верона

  -Организација и придружник на патувањето.

   

   

   

   

   

   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  -Задолжително патничко осигурување 155ден

  -Влезници за музеите и културно-историските споменици

  - Разглед на Милано со локален водич – 10 евра

  -Факултативна посета на Лугано и Комо : 30 евра

  - Крстарење по езерото Комо(30 мин): 10 евра

  -Туристичка такса за ноќевање во Милано:  5 евра /ден по лице(се плаќа во агенција)

  - доплата за еднокреветна соба 3720ден.

   

   

      НАПОМЕНИ:

  * За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.

  * Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

  * За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање

  * Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ

  * Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање.

  *Можност за плаќање на 6 рати без камата*

   

   

  T.A НЕХАР TРАВЕЛ, ул. Мито Хаџи Василев Јасмин бр.52  Tel: 02/3 13 10 45 Моб: 071/380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk, www.nehartravel.com.mk

  Северниот Бисерна Италија како го нарекуваат Милано,  со бурна историја и стари градби, денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата , од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на Готиката во ликот на најголемата Готска Катедрала во Светот, најпознатата Оперска куќа во светот – La Scala,  Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици. А вечерите поминете ги во Опера, Театар или во многубројните клубови.

   

   Термин 07 Октомври

  Термин 20 Октомври

   

  1 ден   СКОПЈЕ-МИЛАНО

  Состанок на групата на паркингот на спортската сала Борис Трајковски во 11:30 часот.Поаѓање за Милано во 12:00часот Се патува преку граничниот премин Tабановце.патување преку Србија,Хрватска,Словенија со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

  2 ден МИЛАНО

   Пристигнуваме во предпладневните часови. Препорачуваме  организиран разглед на градот:тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo,централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот,потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланска опера една од најпознатите оперски куќи во светот......Слободно време за индивидуални прошетки.  Сместување во хотел. Ноќевање.

   

  3 ден  МИЛАНО- ЛУГАНО(ШВАЈЦАРИЈА)-КОМО

  Појадок.  Предлагаме целодневна  посета на Лугано(Швајцарското Монте Карло) и Комо. Разглед на Лугано:катедралата San Lorenzo,црквата Santa Marina di Angelo,стариот град со пркрасните плоштади,казиното, најубавиот парк во Швајцарија “Parco Civico”. Слободно време за прошетки. Потоа го посетуваме  градчето Комо кое се наоѓа на брегот  на езерото Лаго ди Комо (Италија). Тука Холивудскиот џет-сет има свои вили ( Villa Oleandra на Џорџ Клуни) , вилите на Стинг, Ричард Брансон . Тука е сниман и филмот “Casino Royale” - Џемс Бонд, “Ocean’s Twelve…Можност за факулттаивно крстарење (30 мин) со брод  покрај некои од прочуените вили .Слободно време за прошетки.  Излет со многу впечатоци. Враќање во Милано во вечерните часови. Ноќевање.

   

  4 ден  МИЛАНО -FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE -ВЕРОНА-СКОПЈЕ :

   Појадок. Тргнуваме кон Верона со посета на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE, во близината на Бреша, а потоа следи  попатна посета и прошетка низ Верона: плоштадот Бра каде се наоѓа познатата Арена,прошетка по по пешачката улица Mazzini која низ центарот на градот не води до плоштадот Ербе.Посета на куќата и гробот на Ромео и Јулија. Слободно време за индивидуални прошетки. Предлагаме да ручате пица во Kaffe Emanuelle на плоштадот Бра.

  Патувањето  кон Скопје продолжува  преку Словенија,Хрватска,Србија со попатни паузи. Ноќно возење.

   

  5 ден  СКОПЈЕ  :

   Пристугнување во вечерните часови.

   


   ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 20 СЕПТЕМВРИ: 145 € / 8.990ден

   ЦЕНА НА АРАМЖМАНОТ: 155 € / 9.610 ден

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  -Превоз со високотуристички автобус

  -2 ноќевања со појадок во Милано, хотел 3*

  - Посета на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE

  -Посета на Верона

  -Организација и придружник на патувањето.

   

   

   

   

   

   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  -Задолжително патничко осигурување 155ден

  -Влезници за музеите и културно-историските споменици

  - Разглед на Милано со локален водич – 10 евра

  -Факултативна посета на Лугано и Комо : 30 евра

  - Крстарење по езерото Комо(30 мин): 10 евра

  -Туристичка такса за ноќевање во Милано:  5 евра /ден по лице(се плаќа во агенција)

  - доплата за еднокреветна соба 3720ден.

   

   

      НАПОМЕНИ:

  * За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.

  * Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

  * За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање

  * Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ

  * Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање.

  *Можност за плаќање на 6 рати без камата*

   

   

  T.A НЕХАР TРАВЕЛ, ул. Мито Хаџи Василев Јасмин бр.52  Tel: 02/3 13 10 45 Моб: 071/380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk, www.nehartravel.com.mk