Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  НЕБЕСКА СТОЛИЦА 1

  €350,00
  Копаоник е најголем планински масив и најпознат туристички и скијачки центар во Србија. Поради своите природни убавини е прогласен за Национален парк. Највисок врв е Pancicev vrh, 2017 м.. Скијашките терени се наоѓаат на висина од 1650 м – 2017 м. Снегот вообичаено доаѓа на крај на Ноември и трае до Мај. Снег има просечно 159 дена годишно.

  Nebeska Stolica 1 – Копаоник

  Цените се дадени за наем на Студио / Апартман за 7 ноќи

  Смена

  Нед / Нед

  7 ноќи

  Мах лица

  19.12

  26.12

  26.12

  02.01

  02.01

  23.01

  23.01

  30.01

  30.01

  06.02

  06.02

  13.02

  13.02

  20.02

  20.02

  06.03

  06.03

  13.03

  2+0 Студио

  2

  350

  450

  480

  Sold
  Out

  390

  410

  480

  410

  390

  1+1 Студио

  3

  440

  540

  570

  Sold
  Out

  470

  500

  570

  500

  470

  2+1 Студио

  4

  550

  680

  740

  Sold
  Out

  590

  615

  740

  615

  590

  3+1 Апартман

  5

  625

  780

  845

  Sold
  Out

  670

  700

  845

  700

  670

  4+1 Апартман

  6

  710

  870

  950

  Sold
  Out

  755

  790

  950

  790

  755

   

  Во цената е вклучено:
  - Наем на студио / апартман за 7 ноќи
  - Користење на ски гардеробер
  - Wi-Fi

  Bo цената не е вклучено:
  - Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќање на рецепција)
  - Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден ( се наплаќа на рецепција)

  Напомена:
  - Помал престој од 7 ноќи исклучиво на барање со доплата од +25% (минимален престој 3 ноќи)
  - Цените се дадени во ЕУР, плаќање се врши исклучиво во денари по курс 1€=62 Денари
  - Можност за доплата на Полупансион (појадок и вечера) 17€ по лице на ден, деца до 9,99 години имат 50% попуст
  - Hotel Nebeska Stolica 1 се наоѓа во самиот ски центар (помеѓу 2 ски стази) нема можност да се пристигне со автомобил. Превоз на куфери се врши со моторни санки од страна на хотелот.

  Начин на плаќање:
  - При резервација е потребно 50% од вкупната сума на аранжманот, доплата се врши на 21 ден пред почетокот на аранжманот.

  Oпис на сместување:
  - Сите Студија / Апартмани се опремени со TV, телефон, Baby Cot (на барање), купатило со туш, фен, комплено опремена мини кујна.

  ·       2+0  студио – 1 просторија со 2 редовни легла (max 2 лица)

  ·       1+1 студио – 1 просторија со тросед на развлекување + 1 редовно легло (max 3 лица)

  ·       2+1 студио – 1 просторија со две редовни легла + тросед на развлекување (max 4 лица)

  ·       3+1 апартман – 2 простории - во спална соба 2 редовни легла, во дневна соба тросед на развлекување + 1 редовно легло / во спална соба француски лежај + редовно легло, во дневна соба тросед на развлекување (max 5 лица)

  ·       4+1 апартман дуплекс – две простории на две нивоа си врантрешни скали - во спална соба на кат 3 редовни легла, дневна соба со тросед на развлекување + редовно легло (max 6 лица)

  Услови за откажување и промена на термин:

  ·       Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометов има расположливост на места

  ·       Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.

  ·       10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред почетокот на аранжманот

  ·       20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот

  ·       50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот

  ·       100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот

  ·       Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.

  ·       Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

   

  Ковид политика:

  ·       Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  ·        Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

  ·       Затварање на граници


  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Nebeska Stolica 1 – Копаоник

  Цените се дадени за наем на Студио / Апартман за 7 ноќи

  Смена

  Нед / Нед

  7 ноќи

  Мах лица

  19.12

  26.12

  26.12

  02.01

  02.01

  23.01

  23.01

  30.01

  30.01

  06.02

  06.02

  13.02

  13.02

  20.02

  20.02

  06.03

  06.03

  13.03

  2+0 Студио

  2

  350

  450

  480

  Sold
  Out

  390

  410

  480

  410

  390

  1+1 Студио

  3

  440

  540

  570

  Sold
  Out

  470

  500

  570

  500

  470

  2+1 Студио

  4

  550

  680

  740

  Sold
  Out

  590

  615

  740

  615

  590

  3+1 Апартман

  5

  625

  780

  845

  Sold
  Out

  670

  700

  845

  700

  670

  4+1 Апартман

  6

  710

  870

  950

  Sold
  Out

  755

  790

  950

  790

  755

   

  Во цената е вклучено:
  - Наем на студио / апартман за 7 ноќи
  - Користење на ски гардеробер
  - Wi-Fi

  Bo цената не е вклучено:
  - Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќање на рецепција)
  - Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден ( се наплаќа на рецепција)

  Напомена:
  - Помал престој од 7 ноќи исклучиво на барање со доплата од +25% (минимален престој 3 ноќи)
  - Цените се дадени во ЕУР, плаќање се врши исклучиво во денари по курс 1€=62 Денари
  - Можност за доплата на Полупансион (појадок и вечера) 17€ по лице на ден, деца до 9,99 години имат 50% попуст
  - Hotel Nebeska Stolica 1 се наоѓа во самиот ски центар (помеѓу 2 ски стази) нема можност да се пристигне со автомобил. Превоз на куфери се врши со моторни санки од страна на хотелот.

  Начин на плаќање:
  - При резервација е потребно 50% од вкупната сума на аранжманот, доплата се врши на 21 ден пред почетокот на аранжманот.

  Oпис на сместување:
  - Сите Студија / Апартмани се опремени со TV, телефон, Baby Cot (на барање), купатило со туш, фен, комплено опремена мини кујна.

  ·       2+0  студио – 1 просторија со 2 редовни легла (max 2 лица)

  ·       1+1 студио – 1 просторија со тросед на развлекување + 1 редовно легло (max 3 лица)

  ·       2+1 студио – 1 просторија со две редовни легла + тросед на развлекување (max 4 лица)

  ·       3+1 апартман – 2 простории - во спална соба 2 редовни легла, во дневна соба тросед на развлекување + 1 редовно легло / во спална соба француски лежај + редовно легло, во дневна соба тросед на развлекување (max 5 лица)

  ·       4+1 апартман дуплекс – две простории на две нивоа си врантрешни скали - во спална соба на кат 3 редовни легла, дневна соба со тросед на развлекување + редовно легло (max 6 лица)

  Услови за откажување и промена на термин:

  ·       Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометов има расположливост на места

  ·       Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.

  ·       10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред почетокот на аранжманот

  ·       20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот

  ·       50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот

  ·       100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот

  ·       Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.

  ·       Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

   

  Ковид политика:

  ·       Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  ·        Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

  ·       Затварање на граници