Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ПАРГА

  €109,00
  ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада...

  ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

  ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на 250метри од градската плажа и 300метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг, располага со трокреветистудија и петкреветни апартмани. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

  39°17'04.5"N 20°24'35.8"E

  39.284573, 20.409943

  ПОПУСТ -20%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

   

  Вила

  ЈОТА

  Термин

  Бр.ноќ

  1/2 СТД

  1/3 СТД

  1/4 АПП

  30.05.2020

  7*

  109 €

  109 €

  119 €

  06.06.2020

  7*

  119 €

  119 €

  139 €

  13.06.2020

  7*

  139 €

  139 €

  159 €

  20.06. 2020

  7*

  169 €

  169 €

  179 €

  27.06. 2020

  9

  380 €

  400 €

  450 €

  06.07. 2020

  9

  430 €

  460 €

  520 €

  15.07.2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  24.07. 2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  02.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  11.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  20.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  29.08.2020

  7*

  169 €

  169 €

  179 €

  05.09.2020

  7*

  139 €

  139 €

  159 €

  12.09.2020

  7*

  119 €

  119 €

  139 €

  19.09.2020

  7*

  109 €

  109 €

  119 €

   

  ВИЛА ЛЕМОНИ се наоѓа во центарот на Парга над црквата, располага со двокревети и трокреветни студија на први и втори кат. Секое студио е со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

  39°17'16.5"N 20°24'13.4"E

  39.287918, 20.403717

  ПОПУСТ -15%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

  Вила

  ЛЕМОНИ

  Термин

  Бр.ноќ

  1/2 СТД

  1/3 СТД

  30.05.2020

  7*

  109 €

  109 €

  06.06.2020

  7*

  119 €

  119 €

  13.06.2020

  7*

  139 €

  139 €

  20.06. 2020

  7*

  169 €

  169 €

  27.06. 2020

  9

  380 €

  400 €

  06.07. 2020

  9

  430 €

  460 €

  15.07.2020

  9

  500 €

  540 €

  24.07. 2020

  9

  500 €

  540 €

  02.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  11.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  20.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  29.08.2020

  7*

  169 €

  169 €

  05.09.2020

  7*

  139 €

  139 €

  12.09.2020

  7*

  119 €

  119 €

  19.09.2020

  7*

  109 €

  109 €

   

  ВИЛА ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

  39°16'58.5"N 20°24'23.2"E

  39.282905, 20.406455

  ПОПУСТ -15%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

   

  Вила

  ОЛГА

  Термин

  Бр.ноќи 

  1/2 СТД 

  30.05.2020 

  7*

  109 €

  06.06.2020

  7*

  129 €

  13.06.2020

  7*

  149 €

  20.06. 2020

  7*

  179 €

  27.06. 2020

  9

  400 €

  06.07. 2020

  9

  440 €

  15.07.2020

  9

  540 €

  24.07. 2020

  9

  540 €

  02.08.2020

  9

  540 €

  11.08.2020

  9

  540 €

  20.08.2020

  9

  540 €

  29.08.2020

  7*

  179 €

  05.09.2020

  7*

  149 €

  12.09.2020

  7*

  129 €

  19.09.2020

  7*

  109 €

   

   


  ВИЛА ЕЛПИДА 
  се наоѓа во центарот на Парга (стариот дел) на 300 метри од градската плажа и од пристаништето. На 500 од Валтос плаѓжата. Комплексот располага со двокревети студија на приземје. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, сеф, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

  39°17'08.8"N 20°23'55.1"E

  39.285767, 20.398643

  ПОПУСТ -15%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

  Вила

  ЕЛПИДА 

  Термин

  Бр. ноќи 

  1/2 СТД

  30.05.2020

  7*

  109 €

  06.06.2020

  7*

  119 €

  13.06.2020

  7*

  139 €

  20.06. 2020

  7*

  169 €

  27.06. 2020

  9

  380 €

  06.07. 2020

  9

  400 €

  15.07.2020

  9

  520 €

  24.07. 2020

  9

  520 €

  02.08.2020

  9

  520 €

  11.08.2020

  9

  520 €

  20.08.2020

  9

  520 €

  29.08.2020

  7*

  169 €

  05.09.2020

  7*

  139 €

  12.09.2020

  7*

  119 €

  19.09.2020

  7*

  109 €

   

  ВИЛА НАКОС се наоѓа на од плажата Валтос. Студијата се наоѓаат на трет кат, опремени со мини кујна, тоалет/туш, ТВ, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и балкони со поглед на море. Апартманите се наоѓаат на втор кат, имаат две спални соби со по два единечни кревети, посебно мини кујна, два тоалета, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и два балкони со поглед на море.

  39°17'17.0"N 20°23'11.1"E

  39.288058, 20.386423

  ПОПУСТ -20%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

   

  Вила

  НАКОС – ВАЛТОС

  Термин

  Бр. ноќи

  1/2 СТД

  1/3 СТД

  1/4 дуплекс

  30.05.2020

  7*

  99 €

  99 €

  119 €

  06.06.2020

  7*

  109 €

  119 €

  129 €

  13.06.2020

  7*

  129 €

  139 €

  149 €

  20.06. 2020

  7*

  149 €

  169 €

  179 €

  27.06. 2020

  9

  330 €

  370 €

  470 €

  06.07. 2020

  9

  380 €

  440 €

  540 €

  15.07.2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  24.07. 2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  02.08.2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  11.08.2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  20.08.2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  29.08.2020

  7*

  149 €

  169 €

  169 €

  05.09.2020

  7*

  129 €

  139 €

  149 €

  12.09.2020

  7*

  109 €

  119 €

  129 €

  19.09.2020

  7*

  99 €

  109 €

  119 €

  НАПОМЕНИ:

  Ø ЦЕНИТЕ во термините означени со * се дадени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.

  Ø За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).

  Ø Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

  Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€

  Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

  Ø Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

  Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

  Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

  Ø Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

  Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

  Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

  Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

  Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

  Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

  на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

  Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  Ø Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.

  Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

  Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

  Ø По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

  Ø Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

  Доплата за превоз:

  v Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€

  v деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.

  v Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

  ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

  ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на 250метри од градската плажа и 300метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг, располага со трокреветистудија и петкреветни апартмани. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

  39°17'04.5"N 20°24'35.8"E

  39.284573, 20.409943

  ПОПУСТ -20%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

   

  Вила

  ЈОТА

  Термин

  Бр.ноќ

  1/2 СТД

  1/3 СТД

  1/4 АПП

  30.05.2020

  7*

  109 €

  109 €

  119 €

  06.06.2020

  7*

  119 €

  119 €

  139 €

  13.06.2020

  7*

  139 €

  139 €

  159 €

  20.06. 2020

  7*

  169 €

  169 €

  179 €

  27.06. 2020

  9

  380 €

  400 €

  450 €

  06.07. 2020

  9

  430 €

  460 €

  520 €

  15.07.2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  24.07. 2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  02.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  11.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  20.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  650 €

  29.08.2020

  7*

  169 €

  169 €

  179 €

  05.09.2020

  7*

  139 €

  139 €

  159 €

  12.09.2020

  7*

  119 €

  119 €

  139 €

  19.09.2020

  7*

  109 €

  109 €

  119 €

   

  ВИЛА ЛЕМОНИ се наоѓа во центарот на Парга над црквата, располага со двокревети и трокреветни студија на први и втори кат. Секое студио е со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

  39°17'16.5"N 20°24'13.4"E

  39.287918, 20.403717

  ПОПУСТ -15%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

  Вила

  ЛЕМОНИ

  Термин

  Бр.ноќ

  1/2 СТД

  1/3 СТД

  30.05.2020

  7*

  109 €

  109 €

  06.06.2020

  7*

  119 €

  119 €

  13.06.2020

  7*

  139 €

  139 €

  20.06. 2020

  7*

  169 €

  169 €

  27.06. 2020

  9

  380 €

  400 €

  06.07. 2020

  9

  430 €

  460 €

  15.07.2020

  9

  500 €

  540 €

  24.07. 2020

  9

  500 €

  540 €

  02.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  11.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  20.08.2020

  9

  500 €

  540 €

  29.08.2020

  7*

  169 €

  169 €

  05.09.2020

  7*

  139 €

  139 €

  12.09.2020

  7*

  119 €

  119 €

  19.09.2020

  7*

  109 €

  109 €

   

  ВИЛА ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

  39°16'58.5"N 20°24'23.2"E

  39.282905, 20.406455

  ПОПУСТ -15%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

   

  Вила

  ОЛГА

  Термин

  Бр.ноќи 

  1/2 СТД 

  30.05.2020 

  7*

  109 €

  06.06.2020

  7*

  129 €

  13.06.2020

  7*

  149 €

  20.06. 2020

  7*

  179 €

  27.06. 2020

  9

  400 €

  06.07. 2020

  9

  440 €

  15.07.2020

  9

  540 €

  24.07. 2020

  9

  540 €

  02.08.2020

  9

  540 €

  11.08.2020

  9

  540 €

  20.08.2020

  9

  540 €

  29.08.2020

  7*

  179 €

  05.09.2020

  7*

  149 €

  12.09.2020

  7*

  129 €

  19.09.2020

  7*

  109 €

   

   


  ВИЛА ЕЛПИДА 
  се наоѓа во центарот на Парга (стариот дел) на 300 метри од градската плажа и од пристаништето. На 500 од Валтос плаѓжата. Комплексот располага со двокревети студија на приземје. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, сеф, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

  39°17'08.8"N 20°23'55.1"E

  39.285767, 20.398643

  ПОПУСТ -15%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

  Вила

  ЕЛПИДА 

  Термин

  Бр. ноќи 

  1/2 СТД

  30.05.2020

  7*

  109 €

  06.06.2020

  7*

  119 €

  13.06.2020

  7*

  139 €

  20.06. 2020

  7*

  169 €

  27.06. 2020

  9

  380 €

  06.07. 2020

  9

  400 €

  15.07.2020

  9

  520 €

  24.07. 2020

  9

  520 €

  02.08.2020

  9

  520 €

  11.08.2020

  9

  520 €

  20.08.2020

  9

  520 €

  29.08.2020

  7*

  169 €

  05.09.2020

  7*

  139 €

  12.09.2020

  7*

  119 €

  19.09.2020

  7*

  109 €

   

  ВИЛА НАКОС се наоѓа на од плажата Валтос. Студијата се наоѓаат на трет кат, опремени со мини кујна, тоалет/туш, ТВ, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и балкони со поглед на море. Апартманите се наоѓаат на втор кат, имаат две спални соби со по два единечни кревети, посебно мини кујна, два тоалета, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и два балкони со поглед на море.

  39°17'17.0"N 20°23'11.1"E

  39.288058, 20.386423

  ПОПУСТ -20%

  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

   

  Вила

  НАКОС – ВАЛТОС

  Термин

  Бр. ноќи

  1/2 СТД

  1/3 СТД

  1/4 дуплекс

  30.05.2020

  7*

  99 €

  99 €

  119 €

  06.06.2020

  7*

  109 €

  119 €

  129 €

  13.06.2020

  7*

  129 €

  139 €

  149 €

  20.06. 2020

  7*

  149 €

  169 €

  179 €

  27.06. 2020

  9

  330 €

  370 €

  470 €

  06.07. 2020

  9

  380 €

  440 €

  540 €

  15.07.2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  24.07. 2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  02.08.2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  11.08.2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  20.08.2020

  9

  450 €

  490 €

  590 €

  29.08.2020

  7*

  149 €

  169 €

  169 €

  05.09.2020

  7*

  129 €

  139 €

  149 €

  12.09.2020

  7*

  109 €

  119 €

  129 €

  19.09.2020

  7*

  99 €

  109 €

  119 €

  НАПОМЕНИ:

  Ø ЦЕНИТЕ во термините означени со * се дадени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.

  Ø За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).

  Ø Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

  Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€

  Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

  Ø Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

  Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

  Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

  Ø Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

  Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

  Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

  Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

  Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

  Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

  на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

  Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  Ø Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.

  Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

  Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

  Ø По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

  Ø Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

  Доплата за превоз:

  v Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€

  v деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.

  v Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!