Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Соренто 3НП- Нова Година

  €299,00

   

   

  Термин 28 Декември

  1 ден  28.12.2019 СКОПЈЕ – ДРАЧ

  Состанок со групата во  11:30 часот на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање кон Драч во 12 00ч. Патувањето води преку граничниот премин Ќафасан. Пристигање во Драч во вечерните часови. Во 23:00ч со брод заминување од  Драч за Бари. Ноќна пловидба.

  2 ден  29.12.2019 БАРИ – НЕАПОЛ - СОРЕНТО

  Пристигнување во Бари во раните утрински часови. Патот продолжува за Соренто со попатна посета на Неапол. Пристигнување  во Неапол. Прошетка низ историскиот дел на градот кој е под заштита на УНЕСКО,  трговската улица Умберто,средновековниот замок, Кралската Палата, градската катедрала. Во попладневните часови се продолжува кон Соренто. Пристигнување  и сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки. Ноќевање.

  3 ден  30.12.2019 КАПРИ-ПОСИТАНО-АМАЛФИ

  Појадок. После појадокот следи  излет  со брод  до монденското летувалиште Капри. Разглед на градот: Плавата пештера, малата марина-Marina Piccol. Слободно време за индивидуални прошетки . Враќање во Соренто и посета на  Амалфи и Поситано. Во попладневните часови враќање во Соренто. Слободно време.Ноќевање.

  4 ден  31.12.2019 СОРЕНТО - ПОМПЕЈА - ВЕЗУВ- СОРЕНТО

  Појадок. После појадокот следи факултативна посета на античкиот град Помпеја кој е потопен со вулканска лава и целосно уништен од последната ерупција на вулканот Везув. Денеска поголем дел од  античкиот град е откриен, a бројните куќи , фонтани, театри, јавни бањи сведочат за средновековниот живот во истиот.По Помпеја се посетува вулканот  Везув. Во попладневните часови по предвиденото време за посета на Националниот парк Везув и кратерот на истоимениот вулкан враќање во хотел. Дочек на Нова година 2020  на централниот плоштад во Соренто. Ноќевање. ( Напомена: редоследот на активностите за овој ден може да биде сменет во зависнот од работното време на локалитетите).

  5 ден  01.01.2020 СОРЕНТО – БАРИ – ДРАЧ - СКОПЈЕ

  Појадок. По појадокот напуштање на собите и заминување кон Бари. Пристигнување во Бари и слободно време за индивидуални активности. Во вечерните часови пловидба кон Драч.

  6 ден  02.01.2020 ДРАЧ - СКОПЈЕ

  Во утринските часови пристигнување на пристаништето во Драч. По извршената царинска контрола патувањето продолжува кон Скопје. Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

   

  ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 15.11: 299€/ 18.540 ден.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 329€/ 20.400 ден.

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • Билет за траект (седиште на дек): Драч – Бари – Драч:
  • 3 Ноќевања со појадок во хотел со 3*  во Соренто
  • Разгледи според програмата на : Соренто и  Неапол
  • Организација, реализација и придружник на патувањето
  • Организиран трансфер од Охрид, Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес

   * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Доплата за внатрешна  кабина со тоалет: 30 Еур по лице
  • Влезници за  Помпеја и Везув – 65 Еур
  • Факултативна посет на Капри,  Амалфи и Позитано – 115 Еур
  • Туристичка такса  (5€ по лице на ден) се плаќа на рецепција
  • Патничко осигурување – 210 ден.
  • Агенцијата го задржува правото за промена на излетитетите по денови и сатници
  • Можност за резервација на хотел од повисока категорија или хотел на друга локација

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  •  Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  •  Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време  и место на поаѓање.

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

   

   

   

   

  Термин 28 Декември

  1 ден  28.12.2019 СКОПЈЕ – ДРАЧ

  Состанок со групата во  11:30 часот на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање кон Драч во 12 00ч. Патувањето води преку граничниот премин Ќафасан. Пристигање во Драч во вечерните часови. Во 23:00ч со брод заминување од  Драч за Бари. Ноќна пловидба.

  2 ден  29.12.2019 БАРИ – НЕАПОЛ - СОРЕНТО

  Пристигнување во Бари во раните утрински часови. Патот продолжува за Соренто со попатна посета на Неапол. Пристигнување  во Неапол. Прошетка низ историскиот дел на градот кој е под заштита на УНЕСКО,  трговската улица Умберто,средновековниот замок, Кралската Палата, градската катедрала. Во попладневните часови се продолжува кон Соренто. Пристигнување  и сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки. Ноќевање.

  3 ден  30.12.2019 КАПРИ-ПОСИТАНО-АМАЛФИ

  Појадок. После појадокот следи  излет  со брод  до монденското летувалиште Капри. Разглед на градот: Плавата пештера, малата марина-Marina Piccol. Слободно време за индивидуални прошетки . Враќање во Соренто и посета на  Амалфи и Поситано. Во попладневните часови враќање во Соренто. Слободно време.Ноќевање.

  4 ден  31.12.2019 СОРЕНТО - ПОМПЕЈА - ВЕЗУВ- СОРЕНТО

  Појадок. После појадокот следи факултативна посета на античкиот град Помпеја кој е потопен со вулканска лава и целосно уништен од последната ерупција на вулканот Везув. Денеска поголем дел од  античкиот град е откриен, a бројните куќи , фонтани, театри, јавни бањи сведочат за средновековниот живот во истиот.По Помпеја се посетува вулканот  Везув. Во попладневните часови по предвиденото време за посета на Националниот парк Везув и кратерот на истоимениот вулкан враќање во хотел. Дочек на Нова година 2020  на централниот плоштад во Соренто. Ноќевање. ( Напомена: редоследот на активностите за овој ден може да биде сменет во зависнот од работното време на локалитетите).

  5 ден  01.01.2020 СОРЕНТО – БАРИ – ДРАЧ - СКОПЈЕ

  Појадок. По појадокот напуштање на собите и заминување кон Бари. Пристигнување во Бари и слободно време за индивидуални активности. Во вечерните часови пловидба кон Драч.

  6 ден  02.01.2020 ДРАЧ - СКОПЈЕ

  Во утринските часови пристигнување на пристаништето во Драч. По извршената царинска контрола патувањето продолжува кон Скопје. Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

   

  ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 15.11: 299€/ 18.540 ден.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 329€/ 20.400 ден.

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • Билет за траект (седиште на дек): Драч – Бари – Драч:
  • 3 Ноќевања со појадок во хотел со 3*  во Соренто
  • Разгледи според програмата на : Соренто и  Неапол
  • Организација, реализација и придружник на патувањето
  • Организиран трансфер од Охрид, Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес

   * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Доплата за внатрешна  кабина со тоалет: 30 Еур по лице
  • Влезници за  Помпеја и Везув – 65 Еур
  • Факултативна посет на Капри,  Амалфи и Позитано – 115 Еур
  • Туристичка такса  (5€ по лице на ден) се плаќа на рецепција
  • Патничко осигурување – 210 ден.
  • Агенцијата го задржува правото за промена на излетитетите по денови и сатници
  • Можност за резервација на хотел од повисока категорија или хотел на друга локација

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  •  Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  •  Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време  и место на поаѓање.

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

   

   

  Ознаки за производ