Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Аpart hotel Golden Residence Family Resort - ПЕФКОХОРИ

  €200,00
  Апарт хотел ГОЛДЕН БЕЈ се наоѓа во еден од најекслкузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти, на околу 80 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, со убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот и нуди услуга на база полупансион. Трокреветно студио (Софита) е лоцирано на поткровје со поглед на море, четворокреветниот апартман е лоциран на високо приземје со поглед на базен: кујна со софа на развлекување и спална соба со брачен кревет и петокреветниот апартман исто на високо приземје со поглед на базен: кујна со софа на развлекување и единечен кревет и спална соба со брачен кревет. Во капацитетите нема можност за готвење!!! Сите капацитети имаат свој балкон, бања, решо, фрижидер, ТВ, клима (се плаќа 5 евра на лице место доколку се користи) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок. 39°59'38.8"N 23°35'47.0"E 39.994111, 23.596385

   

  ТЕРМИН

  НАЕМ

  1/3+1 апп

  1/5+1 апп

  21.05

  7 ноќи

  200

  200 

  28.05

  7 ноќи

  220

  220 

  04.06

  7 ноќи

  300

  330 

  11.06

  7 ноќи

  380

  410 

  18.06

  7 ноќи

  440

  470 

  25.06

  7 ноќи

  460

  490 €

  02.07

  7 ноќи

  480

  510 €

  09.07

  7 ноќи

  550

  580 

  16.07

  7 ноќи

  650

  690 €

  23.07

  7 ноќи

  650

  690 €

  30.07

  7 ноќи

  650

  690 €

  06.08

  ноќи

  650

  690 €

  13.08

  7 ноќи

  650

  690 €

  20.08

  7 ноќи

  570

  600 €

  27.08

  7 ноќи

  480

  510 

  03.09

  7 ноќи

  390

  420 

  10.09

  7 ноќи

  290

  320 

  17.09

  7 ноќи

  220

  220 

  24.09

  7 ноќи

  200

  200 

   

   

  УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

  Прво и второ дете  0 - 14 год. БЕСПЛАТНО

  Трето дете 2-14год во 1/5 апп плаќа 30%

  Трето и четврто возрасно лице плаќаат 50%

   

  Напомени и услови:

  · ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА се дадени по лице за 7 полупансиони

   

  -   Доплата за туристичка такса 1 еврo по студио/апартман на ден се плаќа во објектот

  -   Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

  -   Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

  -   Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

  -   Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  -   Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето

  -   Сместување во собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот

  -   Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

  -   По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

  -   Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

  -   Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој

  -   Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

   

  Цена за превоз:

   

  ·         Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35

  ·         деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €.

  ·         Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

   

  Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. П

   

   

   

   


   

   

   

   

  ТЕРМИН

  НАЕМ

  1/3+1 апп

  1/5+1 апп

  21.05

  7 ноќи

  200

  200 

  28.05

  7 ноќи

  220

  220 

  04.06

  7 ноќи

  300

  330 

  11.06

  7 ноќи

  380

  410 

  18.06

  7 ноќи

  440

  470 

  25.06

  7 ноќи

  460

  490 €

  02.07

  7 ноќи

  480

  510 €

  09.07

  7 ноќи

  550

  580 

  16.07

  7 ноќи

  650

  690 €

  23.07

  7 ноќи

  650

  690 €

  30.07

  7 ноќи

  650

  690 €

  06.08

  ноќи

  650

  690 €

  13.08

  7 ноќи

  650

  690 €

  20.08

  7 ноќи

  570

  600 €

  27.08

  7 ноќи

  480

  510 

  03.09

  7 ноќи

  390

  420 

  10.09

  7 ноќи

  290

  320 

  17.09

  7 ноќи

  220

  220 

  24.09

  7 ноќи

  200

  200 

   

   

  УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

  Прво и второ дете  0 - 14 год. БЕСПЛАТНО

  Трето дете 2-14год во 1/5 апп плаќа 30%

  Трето и четврто возрасно лице плаќаат 50%

   

  Напомени и услови:

  · ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА се дадени по лице за 7 полупансиони

   

  -   Доплата за туристичка такса 1 еврo по студио/апартман на ден се плаќа во објектот

  -   Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

  -   Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

  -   Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

  -   Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

  -   Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето

  -   Сместување во собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот

  -   Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

  -   По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

  -   Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

  -   Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој

  -   Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

   

  Цена за превоз:

   

  ·         Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35

  ·         деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €.

  ·         Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

   

  Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. П

   

   

   

   


   

   

   

  Ознаки за производ