Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Будимпешта ( Виена - Оutlet Shoping Center Parndorf - Сент Андреа) - 2НП Christmas market

  €149,00
  Будимпешта - Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи... Со спојувањето на трите града- Будим, Обуда и Пешта во 1873 год. настанала единствената Будимпешта, денес град со околу 2 милиони жители, административен, културен, научен, трговски и сообраќаен центар на Унгарија. Будимскиот дворец, авенијата Андраши со плоштадот на хероите и Милениумската подземна железница се прогласени за светско културно наследство под заштита на УНЕСКО. Ако сте љубители на уметноста, архитектурата и историјата Будимпешта е вистинскиот избор за Вас.

  Термин 07 Декември

  1 ден   07.12.2023 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА 

  Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски  во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.

  2 ден   08.12.2023 БУДИМПЕШТА 

  Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Препорачуваме панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата "Св. Стефан", мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата "Св. Матејас", Рибарската тврдина...  Сместување во хотел... Слободно време за индивидуални прошетки.  Ноќевање.

  3 ден    09.12.2023 БУДИМПЕШТА – ВИЕНА и OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF  

  Појадок. Препорачуваме  посета на Виена, со попатна посета на шопинг центарот во Пандорф. продолжуваме накај Виена...панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Враќање во Будимпешта.. Ноќевање.

   4 ден   10.12.2023 БУДИМПЕШТА  - СЕНТ АНДРЕА  

  Појадок. По појадокот заминуваме  на посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви.Враќање во Будимпешта... предлагаме крстарење со брод по Дунав. По крстарењето слободно време за индивидуални прошетки во центарот на градот. Поаѓање за Македонија во вечерните часови.Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

  5 ден 11.12.2023 СКОПЈЕ  Пристигнување во Скопје во утринските   часови ..

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за резервации до 17 Ноември: 149 € / 9.240 ден

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:169€ / 10.480 ден  

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:


  • Превоз со високотуристички автобус
  • 2 ноќевања со појадок во хотел Zuglo 3* во Будимпешта
  • Организација и водство на програмата
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување  250 денари
  • Разглед на Будимпешта 15€
  • Крстарење по Дунав  20€
  • Посета на Сент Андреа  20€
  • Посета и разглед на Виена со локален водич и посета на OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF   50€
  • Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
  • Доплата за еднокреветна соба  2,550 денари
  • Туристичка такса 2€по лице на ден
  • Доплата за избор на седиште (при резервација)-10€

   

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  •  За уплати на “early booking” потребна е уплата 30% од вкупната сума на аранжманот
  •  Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди сатница на поаѓање

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Никола Тримпаре бр. 10, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk


   

  Термин 07 Декември

  1 ден   07.12.2023 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА 

  Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски  во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.

  2 ден   08.12.2023 БУДИМПЕШТА 

  Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Препорачуваме панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата "Св. Стефан", мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата "Св. Матејас", Рибарската тврдина...  Сместување во хотел... Слободно време за индивидуални прошетки.  Ноќевање.

  3 ден    09.12.2023 БУДИМПЕШТА – ВИЕНА и OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF  

  Појадок. Препорачуваме  посета на Виена, со попатна посета на шопинг центарот во Пандорф. продолжуваме накај Виена...панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Враќање во Будимпешта.. Ноќевање.

   4 ден   10.12.2023 БУДИМПЕШТА  - СЕНТ АНДРЕА  

  Појадок. По појадокот заминуваме  на посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви.Враќање во Будимпешта... предлагаме крстарење со брод по Дунав. По крстарењето слободно време за индивидуални прошетки во центарот на градот. Поаѓање за Македонија во вечерните часови.Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

  5 ден 11.12.2023 СКОПЈЕ  Пристигнување во Скопје во утринските   часови ..

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за резервации до 17 Ноември: 149 € / 9.240 ден

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:169€ / 10.480 ден  

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:


  • Превоз со високотуристички автобус
  • 2 ноќевања со појадок во хотел Zuglo 3* во Будимпешта
  • Организација и водство на програмата
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување  250 денари
  • Разглед на Будимпешта 15€
  • Крстарење по Дунав  20€
  • Посета на Сент Андреа  20€
  • Посета и разглед на Виена со локален водич и посета на OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF   50€
  • Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
  • Доплата за еднокреветна соба  2,550 денари
  • Туристичка такса 2€по лице на ден
  • Доплата за избор на седиште (при резервација)-10€

   

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  •  За уплати на “early booking” потребна е уплата 30% од вкупната сума на аранжманот
  •  Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди сатница на поаѓање

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Никола Тримпаре бр. 10, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk


   

  Ознаки за производ