Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ 4*

  €0,00
  Копаоник е најголем планински масив и најпознат туристички и скијачки центар во Србија. Поради своите природни убавини е прогласен за Национален парк. Највисок врв е Pancicev vrh, 2017 м.. Скијашките терени се наоѓаат на висина од 1650 м – 2017 м. Снегот вообичаено доаѓа на крај на Ноември и трае до Мај. Снег има просечно 159 дена годишно.

  Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*

  Акција
  6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
  5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

  Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

  -ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

  30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

   

  Детска Недела:

  -ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

  30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

  30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

   

  Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

  Период

  Смена

  Соба

  1/2; 1/2+1

  Соба

  1/1

  Апартмани 

  1/2+2;

  1/2+3;

  1/2+4

  28.11-12.12.2021

  Нед/Нед

  46€

  60€

  56€

  12.12-26.12.2021

  Нед/Нед

  52€

  67€

  61€

  26.12-02.01.2022

  Нед/Нед

  71€

  101€

  85€

  26.12-02.01.2022

  Помалку од 7 ноќи

  87€

  113€

  101€

  02.01-16.01.2022

  Aкција 6+1

  Нед/Нед

  65€

  84€

  77€

  16.01-23.01.2022

  Акција 5+2

  Нед/Нед

  65€

  84€

  77€

  23.01-06.02.2022

  Free Ski Pass

  Нед/Нед

  65€

  84€

  73€

  06.02-13.02.2022

  Детска Недела

  Нед/Нед

  56€

  73€

  73€

  13.02-20.02.2022

  Aкција 6+1

  Нед/Нед

  65€

  84€

  77€

  20.02-06.03.2022

  Нед/Нед

  52€

  67€

  77€

  06.03-03.04.2022

  Нед/Нед

  46€

  60€

  56€

   

  Напомена:

  Акците се валидни за термини означени во табелата!

  Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

   

  Во цената е вклучено:

  - Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

  - Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
  - Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи

  - Финска Сауна
  - Био Сауна (руска бања)
  - Арома Бања (турска бања)
  - Хамам

  - Солено-ледена соба
  - Kneipp базен
  - Тапидариум

  - Неогреаничено користење на Фитнес Центар
  - Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

  - Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

  - Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

  - Baby Cot

  - Детско катче во присуство на родител
  - Wi-Fi низ цел хотел

  - Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

   

  Напомена:
  Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

   

  Детски SPA CENTAR:
  - МИНИ АКВА ПАРК
  - Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
  - Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

   

  Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

  ВО цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

  -Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

  -Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

   

  Напомена:

  - Новогодишна вечера не е задолжителна

  - Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена
  - Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

   

  Услови:
  - Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

  - Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

  - Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

  - Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

  - Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

  - Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

  - Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

  - Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

  - Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

   

  Услови за откажување и промена на термин:
  - Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

  пенали

  - Рокови за откажување на резервација:

  - До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

  - 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

  -14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

  -7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

  -3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

  *Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

  *Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

   

  Ковид политика:

  Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  - Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

  - Затварање на граници

   

  Опис на сместувачки капацитети:

  Двокреветна 1/2 соба:

  Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

  Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

  Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

  Aпартман за 4 лица 1/2+2:

  Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

  Aпартман за 5 лица 1/2+3:

  Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

  Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

  Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*

  Акција
  6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
  5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

  Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

  -ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

  30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

   

  Детска Недела:

  -ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

  30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

  30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

   

  Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

  Период

  Смена

  Соба

  1/2; 1/2+1

  Соба

  1/1

  Апартмани 

  1/2+2;

  1/2+3;

  1/2+4

  28.11-12.12.2021

  Нед/Нед

  46€

  60€

  56€

  12.12-26.12.2021

  Нед/Нед

  52€

  67€

  61€

  26.12-02.01.2022

  Нед/Нед

  71€

  101€

  85€

  26.12-02.01.2022

  Помалку од 7 ноќи

  87€

  113€

  101€

  02.01-16.01.2022

  Aкција 6+1

  Нед/Нед

  65€

  84€

  77€

  16.01-23.01.2022

  Акција 5+2

  Нед/Нед

  65€

  84€

  77€

  23.01-06.02.2022

  Free Ski Pass

  Нед/Нед

  65€

  84€

  73€

  06.02-13.02.2022

  Детска Недела

  Нед/Нед

  56€

  73€

  73€

  13.02-20.02.2022

  Aкција 6+1

  Нед/Нед

  65€

  84€

  77€

  20.02-06.03.2022

  Нед/Нед

  52€

  67€

  77€

  06.03-03.04.2022

  Нед/Нед

  46€

  60€

  56€

   

  Напомена:

  Акците се валидни за термини означени во табелата!

  Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

   

  Во цената е вклучено:

  - Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

  - Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
  - Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи

  - Финска Сауна
  - Био Сауна (руска бања)
  - Арома Бања (турска бања)
  - Хамам

  - Солено-ледена соба
  - Kneipp базен
  - Тапидариум

  - Неогреаничено користење на Фитнес Центар
  - Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

  - Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

  - Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

  - Baby Cot

  - Детско катче во присуство на родител
  - Wi-Fi низ цел хотел

  - Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

   

  Напомена:
  Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

   

  Детски SPA CENTAR:
  - МИНИ АКВА ПАРК
  - Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
  - Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

   

  Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

  ВО цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

  -Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

  -Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

   

  Напомена:

  - Новогодишна вечера не е задолжителна

  - Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена
  - Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

   

  Услови:
  - Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

  - Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

  - Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

  - Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

  - Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

  - Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

  - Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

  - Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

  - Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

   

  Услови за откажување и промена на термин:
  - Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

  пенали

  - Рокови за откажување на резервација:

  - До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

  - 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

  -14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

  -7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

  -3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

  *Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

  *Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

   

  Ковид политика:

  Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  - Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

  - Затварање на граници

   

  Опис на сместувачки капацитети:

  Двокреветна 1/2 соба:

  Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

  Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

  Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

  Aпартман за 4 лица 1/2+2:

  Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

  Aпартман за 5 лица 1/2+3:

  Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

  Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

  Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2