Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Апартмани КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ

  €34,00
  Копаоник е најголем планински масив и најпознат туристички и скијачки центар во Србија. Поради своите природни убавини е прогласен за Национален парк. Највисок врв е Pancicev vrh, 2017 м.. Скијашките терени се наоѓаат на висина од 1650 м – 2017 м. Снегот вообичаено доаѓа на крај на Ноември и трае до Мај. Снег има просечно 159 дена годишно.

  Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

  Цена по соба на ден на база НАЕМ

  Период

  Смена

  1/3 Студио

   

  1/4 Апартман

   

  1/6 Aпартман

  Comfort

  Lux

  Comfort

  Lux

  Comfort

  Lux

  28.11-12.12.2021

  Нед/Нед

  34€

  38€

  47€

  52€

  56€

  61€

  12.12-19.12.2021

  5=7*

  Нед/Нед

  41€

  46€

  53€

  59€

  76€

  84€

  19.12-26.12.2021

  Нед/Нед

  44€

  49€

  63€

  70€

  78€

  86€

  26.12-02.01.2022

  Нед/Нед

  73€

  81€

  97€

  107€

  112€

  124€

  26.12-02.01.2022

  Помалку од 7 ноќи

  92€

  102€

  122€

  134€

  136€

  150€

  02.01-23.01.2022

  Нед/Нед

  49€

  54€

  68€

  75€

  87€

  96€

  23.01-06.02.2022

  Нед/Нед

  44€

  49€

  63€

  70€

  78€

  86€

  06.02-13.02.2022

  Нед/Нед

  49€

  54€

  68€

  75€

  87€

  96€

  13.02-20.02.2022

  6+1*

  Нед/Нед

  63€

  69€

  83€

  92€

  97€

  107€

  20.02-13.03.2022

  Нед/Нед

  41€

  46€

  53€

  59€

  76€

  84€

  13.03-03.04.2022

  5=7*

  Нед/Нед

  34€

  38€

  47€

  52€

  56€

  61€

  *За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

  Акција
  6+1* - За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
  5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

  Напомена:

  Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

  Акции и Early Booking се комбинираат!

  Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

   

  Во цената е вклучено:

  - Наем на Студио / Апартман
  - Чистење и средување на апартманот
  - Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

  -Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

  -15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

   

  Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

  -Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

  -Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

   

  Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
  - Полупансион (појадок и вечера):

  ·       18€ на ден за возрасни

  ·       12€ на ден за деца 2-11,99 години

  -Појадок

  ·       6€ на ден за возрасни

  ·       4€ на ден за деца 2-11,99 години

  -Вечера

  ·       12€ на ден за возрасни

  ·       8€ на ден за деца 2-11,99 години

  Напомена:

  -Новогодишна вечера не е задолжителна

  -Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

   

  Услови за откажување и промена на термин:
  - Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

  пенали

  -Рокови за откажување на резервација:

  - До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

  - 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

  -14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

  -7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

  -3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

  *Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

  *Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

  Ковид политика:

  Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  -Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

  -Затварање на граници

  Опис на сместувачки капацитети:

  Студио (2 и 3 лица)

  Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

   Апартман (4 лица)

  Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

   Апартман (6 лица)

  Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

  Цена по соба на ден на база НАЕМ

  Период

  Смена

  1/3 Студио

   

  1/4 Апартман

   

  1/6 Aпартман

  Comfort

  Lux

  Comfort

  Lux

  Comfort

  Lux

  28.11-12.12.2021

  Нед/Нед

  34€

  38€

  47€

  52€

  56€

  61€

  12.12-19.12.2021

  5=7*

  Нед/Нед

  41€

  46€

  53€

  59€

  76€

  84€

  19.12-26.12.2021

  Нед/Нед

  44€

  49€

  63€

  70€

  78€

  86€

  26.12-02.01.2022

  Нед/Нед

  73€

  81€

  97€

  107€

  112€

  124€

  26.12-02.01.2022

  Помалку од 7 ноќи

  92€

  102€

  122€

  134€

  136€

  150€

  02.01-23.01.2022

  Нед/Нед

  49€

  54€

  68€

  75€

  87€

  96€

  23.01-06.02.2022

  Нед/Нед

  44€

  49€

  63€

  70€

  78€

  86€

  06.02-13.02.2022

  Нед/Нед

  49€

  54€

  68€

  75€

  87€

  96€

  13.02-20.02.2022

  6+1*

  Нед/Нед

  63€

  69€

  83€

  92€

  97€

  107€

  20.02-13.03.2022

  Нед/Нед

  41€

  46€

  53€

  59€

  76€

  84€

  13.03-03.04.2022

  5=7*

  Нед/Нед

  34€

  38€

  47€

  52€

  56€

  61€

  *За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

  Акција
  6+1* - За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
  5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

  Напомена:

  Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

  Акции и Early Booking се комбинираат!

  Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

   

  Во цената е вклучено:

  - Наем на Студио / Апартман
  - Чистење и средување на апартманот
  - Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

  -Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

  -15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

   

  Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

  -Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

  -Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

   

  Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
  - Полупансион (појадок и вечера):

  ·       18€ на ден за возрасни

  ·       12€ на ден за деца 2-11,99 години

  -Појадок

  ·       6€ на ден за возрасни

  ·       4€ на ден за деца 2-11,99 години

  -Вечера

  ·       12€ на ден за возрасни

  ·       8€ на ден за деца 2-11,99 години

  Напомена:

  -Новогодишна вечера не е задолжителна

  -Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

   

  Услови за откажување и промена на термин:
  - Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

  пенали

  -Рокови за откажување на резервација:

  - До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

  - 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

  -14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

  -7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

  -3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

  *Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

  *Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

  Ковид политика:

  Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  -Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

  -Затварање на граници

  Опис на сместувачки капацитети:

  Студио (2 и 3 лица)

  Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

   Апартман (4 лица)

  Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

   Апартман (6 лица)

  Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.