Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Венеција 2НП 11ти и 23ти ОКТОМВРИ

  €119,00

  Термин: 07 Октомври

  Термин:20 Октомври

   

  ПРОГРАМА:

  1 ден   СКОПЈЕ –  ТРСТ:                                              

  Состанок на групата во 14.30 ч на паркингот спроти х.Холидеј Ин. Поаѓање во 15.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

   2 ден  ТРСТ-ПАЛМАНОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО:

   Пристигнување во Трст во претпладневните часови.По прошетката низ  градот упатување кон еден од најголемите шопинг центри во Италија – Palmanova Outlet Village. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Ноќевање.

   3 ден   ВЕНЕЦИЈА:

  Појадок. Заминување за Венеција. Превоз со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде... Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција, посетете ја Дуждевата палата и црквата Св.Марко.   Ноќевање.

  4 ден   ВЕНЕЦИЈА  – ВЕРОНА :

   Појадок . Напуштање на собите. Патувањето продолжува накај Верона.  Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија.Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни паузиза одмор и царински формалности.

   5 ден  СКОПЈЕ: 

  Пристигнување во Скопје во попладневните часови .

   

  ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 20 СЕПТЕМВРИ: 119 евра / 7.380 ден

   ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  129 евра / 8.000 ден

                                                                                                                                 

  Цената вклучува:

  -Превоз со високотуристички автобус на наведената релација

  -2 ноќевања со појадок во Лидо ди Јесоло, хотел Moderno 3* http://www.hotelmodernojesolo.com/

  -Посета на аутлет шопинг центар PALMANOVA

  - Посета на Трст

  -Организација на аранжманот

  - Лиценциран туристички придружник на патувањето 

   

   Цената не вклучува:

  - Целодневна задолжителна посета на  Верона10

  - Превоз+Разглед на Венеција + бродски билет до/од Венеција  15

  - Туристичка такса за ноќевање во Италија( 2  по лице по ноќ, се плаќа во агенција)

  - Влезници за музеи и споменици

  - Задолжително патничко осигурување 155 мкд

  - Доплата за еднокреветна соба 2.100 денари

        НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%,целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.

   

  *Можност за плаќање на 6 рати без камата*

   

  T.A НЕХАР TРАВЕЛ, ул. Мито Хаџи Василев Јасмин бр.52  Tel: 02/3 13 10 45 Моб: 071/380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk, www.nehartravel.com.mk

  Термин: 07 Октомври

  Термин:20 Октомври

   

  ПРОГРАМА:

  1 ден   СКОПЈЕ –  ТРСТ:                                              

  Состанок на групата во 14.30 ч на паркингот спроти х.Холидеј Ин. Поаѓање во 15.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

   2 ден  ТРСТ-ПАЛМАНОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО:

   Пристигнување во Трст во претпладневните часови.По прошетката низ  градот упатување кон еден од најголемите шопинг центри во Италија – Palmanova Outlet Village. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Ноќевање.

   3 ден   ВЕНЕЦИЈА:

  Појадок. Заминување за Венеција. Превоз со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде... Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција, посетете ја Дуждевата палата и црквата Св.Марко.   Ноќевање.

  4 ден   ВЕНЕЦИЈА  – ВЕРОНА :

   Појадок . Напуштање на собите. Патувањето продолжува накај Верона.  Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија.Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни паузиза одмор и царински формалности.

   5 ден  СКОПЈЕ: 

  Пристигнување во Скопје во попладневните часови .

   

  ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 20 СЕПТЕМВРИ: 119 евра / 7.380 ден

   ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  129 евра / 8.000 ден

                                                                                                                                 

  Цената вклучува:

  -Превоз со високотуристички автобус на наведената релација

  -2 ноќевања со појадок во Лидо ди Јесоло, хотел Moderno 3* http://www.hotelmodernojesolo.com/

  -Посета на аутлет шопинг центар PALMANOVA

  - Посета на Трст

  -Организација на аранжманот

  - Лиценциран туристички придружник на патувањето 

   

   Цената не вклучува:

  - Целодневна задолжителна посета на  Верона10

  - Превоз+Разглед на Венеција + бродски билет до/од Венеција  15

  - Туристичка такса за ноќевање во Италија( 2  по лице по ноќ, се плаќа во агенција)

  - Влезници за музеи и споменици

  - Задолжително патничко осигурување 155 мкд

  - Доплата за еднокреветна соба 2.100 денари

        НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%,целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.

   

  *Можност за плаќање на 6 рати без камата*

   

  T.A НЕХАР TРАВЕЛ, ул. Мито Хаџи Василев Јасмин бр.52  Tel: 02/3 13 10 45 Моб: 071/380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk, www.nehartravel.com.mk

  Ознаки за производ