Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Вила ЖУПА WELLNESS & SPA, Копаоник

  €79,00
  Копаоник е најголем планински масив и најпознат туристички и скијачки центар во Србија. Поради своите природни убавини е прогласен за Национален парк. Највисок врв е Pancicev vrh, 2017 м.. Скијашките терени се наоѓаат на висина од 1650 м – 2017 м. Снегот вообичаено доаѓа на крај на Ноември и трае до Мај. Снег има просечно 159 дена годишно.

   

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-21.01.2021

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-24.01.2021

   Апартман

                   за  7  лица 

  4 ноќевања

     Апартман

     за  7  лица 

  7 ноќевања

  Mаксимум лица

  7

  6

  5

  4

  Mаксимум лица

  7

  6

  5

  4

    7  лица  користат

  79

   

   

   

    7  лица  користат

  119

   

   

   

    6 лица  користат

   

  89

   

   

    6 лица  користат

   

  135

   

   

    5  лица  користат

   

   

  99

   

    5  лица  користат

   

   

  160

   

    4 лица  користат

   

   

   

  125

    4 лица  користат

   

   

   

  200

   

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-21.01.2021

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-24.01.2021

     Апартман

                     за 6  лица 

  4 ноќевања

      Апартман

      за 6  лица 

  7 ноќевања

  Mаксимум лица

  6

  5

  4

  Mаксимум лица

  6

  5

  4

    6  лица  користат

  85

   

   

    6  лица  користат

  125

   

   

    5 лица  користат

   

  99

   

    5 лица  користат

   

  145

   

    4  лица  користат

   

   

  115

    4  лица  користат

   

   

  180

   

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

   17-21.01.2021

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-24.01.2021

           Апартман 

  4 Полупансиона

           Апартман  

  7 Полупансиона

  Mаксимум лица

  5

  4

  3

  2

  Mаксимум лица

  5

  4

  3

  2

  За 5  лица  

  149

   

   

   

  За 5  лица  

  225

   

   

   

  За 4  лица   

   

  149

   

   

  За 4  лица  

   

  235

   

   

  За 3  лица  

                 (на барање)

   

   

  169

   

  За 3  лица  

                 (на барање)

   

   

  260

   

  За 2  лица 

                (на барање)

   

   

   

  209

  За 2  лица 

                (на барање)

   

   

   

  315

   

  Цени по лице.         FIRST MINUTE:    За уплата до 10.10.2020 

   

  Програма на Копаоник

  1 ден Недела - Копаоник: Собирање на екипата на Копаоник. Welcome прошетка до врвот на стазата “Мало Езеро“, и дружење низ шумата.

  2 ден Понеделник-Копаоник: Скијашки и бордерски ден. Попладневно Party на отворено од 13ч.-17ч.

  3 ден Понеделник-Копаоник: Освојување на ангелските возвишувања и падини

  4 ден Понеделник-Копаоник:Веќе стануваме експерти, одиме силно низ падините !

  5 ден Понеделник-Копаоник:Ехххх. Еден дел од екипата си оди дома, останатите остануваме за нови доживувања.

  6 ден Понеделник-Копаоник:Најупорните продолжуваат. Следи награда како и се во животот. Малку подолго спиеме па “kud koji mili moji”.

  7 ден Понеделник-Копаоник:: Уште еден ден во природа. Денеска ќе биде малку повеќе гужва него претходните денови, бидејќи е викенд и сите сакаат на врв. Но одиме, на мускули...

  8 ден Понеделник-Копаоник- Домааа:Се пакуваме и ги напуштаме апартманите до 09:00. Време е да се вратиме дома.

  Во цената е вклучено:

  • 4 или 7 дневно сместување, по лице, во одбрани  апартмани според ценовникот
  • Услуги на Наем на апартманите за  6 и 7 лица
  • Услуги на ПОЛУПАНСИОН за апартмани за 2,3,4,5 лица
  • ГРАТИС  “Avalanche Risk BASIC” нараквица  ( 5% попуст за ски пас за 4,5,6 дена, 15% попуст за доплата за Полупансион во хотел, SKY HIKING тура, Open Air partying, попуст на пијалок на журките).
  • Avalanche Risk team на програмата (пристап до дневните журки, организација на дневни и ноќни “avantur” активности, друштво, координатори....
  • Трошкови на организаторот на патувањето.

  Во цената НЕ Е вклучено:

  • Доплата за автобуски превоз Скопје-Копаоник-Скопје: 40 по лице  ( минимум 20 лица)
  • Задолжително патничко осигурување со вклучен додаток за спортско скијање 525 денари.
  • Доплата за Полупансион за Апартмани 6-7 кревети: 2100 rsd, деца до 12 г. 1050 rsd. /ден
  • Туристичка такса 120 рсд по лице на ден. Деца до 15 год. 60 rsd дневно
  • Користење на Паркинг место за кола: 800 rsd дневно
  • Користење на СПА центраот: 1500 rsd дневно
  • Школо за скијање со аниматори, 3 часа на ден :   € 
  • Ски/snowbord школо за индивидуални часови:      

  Попусти за деца :

  • Деца до полни 7 год. Кое спие со родителите заедно, не плаќа сместување. Плаќа само туристичка такса и исхрана.
  • Деца со 8 и повеќе год. Плаќа сместување 100% и има свој кревет.
  • 2 деца до 10 полни години, кои спијат на 1 кревет (софа на извлекување), плаќа 50% првото од цената на сместување, второто не плаќа
  • СПА центар за деца до 12 год.Ч 50% попуст
  • Полупансион за деца до полни 12 год.: 1050 rsd /ден

   

   

  Апартманите  ZUPA WELLNESS & SPA   ( apartmanizupakopaonik.rs  )

  Подигнати се 2017 година на местото на некогашното Одморалиште Жупа, веднаш над Одморалиштето Сува Руда, а во непосредна близина на на хотелот Сребрена Лисица (некогашна Инвест банка). Со кола лесно се пристапува до објектот. Објектот е оддалечен  200 метра од ски стазата “Мало Езеро“.

  Wellness & Spa: Сите гости на Апартмнаот Жупа имаат можност за релаксација во Wellness & Spaсодржините. После вториот ден на скијање и освојување на снежните патеки на Копаоник, искористете ги содржините на СПА центарот: 3 вида на сауна, масажи, џакузи, затворен базен, и уште многу активности наменети за Вашето уживање.

  Пријатен амбиент кој е карактеристичен за сите соби и сместувачки капацитети на Жупа апартманите, откривате уште при самото пристигнување до современо опремената рецепција и до лоби барот каде може да се освежите во текот на вашиот престој. Освен пријатното сместување, ќе зе израдувате на подземниот паркинг и оставата за ски опрема.

  Апартманскиот карактер на сите соби/апартмани во Апартмнаот Жупа на Копаоник, ви овозможуваат пријатно сместување на фамилии и поголеми друштва, а во понуда се: Апартмани за 3,4,5,6 и 7 лица. Резервирајте идеално сместување со сите потребни содржини и непречено уживање во прекрасната природа на Копаоник.

  Сите Апартмани имаат пристап до Интернет, без посебна доплата, но треба да се напомене дека брзината на протокот на податоци , како и јачината на сигналот, се ограничени со техничките можности на провајдерот и опремата за wi-fi  во самиот објект.

  Квалитетен одмор на планина, како и зимските спортови подразбираат и добра исхрана, а тоа е нешто што Апартманите Жупа сигурно може да ви го понудат. Во рамките на сместувањето, може да го посетите Lobby барот и A’la Cart Рсторанот, каде ве чека услуга на највисоко ниво.

  Доколку се сметате за гурман, ова е прав избор за Вас. Уживајте во ентериерот во планински стил и специјалитетите на домашната и странска кујна.

  Исхраната на база Полупансион (појадок+вечера) се сервира како Шведска маса.

  Од ресторанот може да уживате во погледот на врвовите со чаша добро локално вино.

  Во рамките на објектот Жупа се наоѓа комплексот Wellness & Spa, кој во својата понуда има: 2 Фински Сауни, 3 соби за масажа, 1 внатрешен базен 9х4,5 метра, 1 џакузи. Сместувањето во Апартманот Жупа ви дава осет на Европа во Србија. Уживајте на Копаоник на начин на кој вистински заслужувате. Третманот на лице POWER C е третман кој дава сјај на кожата и го подобрува нејзиниот изглед. Дава енергија на оштетената и дехидрирана кожа, го осветлува и изедначува тенот. POWER C линијата сорджи висока концентрација на активни состојки (витамин Ц и екстрактот од калинка)

  На гостите во хотелот е на услуга и модерна скијачница во рамките на самиот комплекс, кој е под строг надзор на хотелскиот персонал. Доколку немате своја ски опрема, на располагање ви е можноста да изнајмите ски опрема по поволни цени. На гостите на располагање се познатите ски брендови: Fisher, Nordica, Blizzard, Elan.

  Доколку сте почетник, не бринете, професионални лиценцирни инструктори се тука да ве научат на основите на ski/snowbord вештините.

   

   

  АПАРТМАНИ ЗА 4-5 ЛИЦА .. 40-50м2

  -      Влезен дел во апартманот со гардероба и купатило

  -      Трпезарија со кујна, маса и столици

  -      Простор за седење со Софа(Кауч) и фотеља, клубско масиче и ТВ. Софата во дневниот дел (двосед или тросед) се отвара во дополнителен кревет за 2 лица, а фотељата се претвара во кревет за 1 лице.

  -      Спална соба со 2 одвоени кревети или 1 брачен кревет како и соодветни плакари.

  АПАРТМАНИ ЗА 6-7 ЛИЦА .. 55-65м2 (дневен престој + 2 соби)

  -      Влезен дел во апартманот со гардероба и купатило со одвоен тоалет

  -      Трпезарија со кујна, маса и столици

  -      Простор за седење со Софа(Кауч) и фотеља, клубско масиче и ТВ. Софата во дневниот дел (двосед или тросед) се отвара во дополнителен кревет за 2 лица, а фотељата се претвара во кревет за 1 лице.

  -      2 спална соба, една со 2 одвоени кревети  а втората со 1 брачен кревет како и соодветни плакари секоја соба.

  Описот е ориентационален и не е обврзувачки со Договорот за патување.

   

  ПОСЕБНИ УСЛОВИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО

  Датумот на писменото откажување се смета за основа за пресметување на надокнада која припаѓа на крајниот организатор, изразено процентуално во однос на вкупната цена на патувањето и тоа:

  -0% ако патувањето се откаже 50 дена пред почетокот на патувањето,

  -10% ако патувањето се откаже до 49-30 дена пред почетокот на патувањето,

  -30% ако патувањето се откаже до 29-20 дена пред почетокот на патувањето,

  -50% ако патувањето се откаже до 19-10 дена пред почетокот на патувањето,

  -80% ако патувањето се откаже до 09-05 дена пред почетокот на патувањето,

  -100% ако патувањето се откаже до 04-00 дена пред почетокот на патувањето,

   

  Завршни напомени

  Дадената цена е  ЦЕНА ПО ЛИЦЕ во зависнот од бројот на лица и тип на сместување, за максимално даден број на лица во  апартман.

  • Депозит за резервација : 30%, остатокот се доплаќа најдоцна 25 дена пред поаѓање. Можност да се плати на 6 рати без камата, информации во агенција. 
  • Со самата резервација и платен депозит, странките добиваат Договор за патување со сите податоци за патувањето,типот на сместување, разни доплати како и Општи услови за патување.
  • Депозитот може да се плати во готово или на кредитна/дебитна картичка, со добивање на фискална сметка, или преку пошта/банка, или вирмански со издадена фактура.
  •  Постои можност да се спојат индивидуалните патници во повеќекреветно студио/апартман, како не би плаќале поскапо. Агенцијата може да посредува но не и да гарантира при ваквите случаи. Финалниот тип на студио/апартман и финалната цена ќе зависи од бројот на лицата и типот на студиото/апартманот. Странките однапред се согласни за тие услови, без право на откажување.

  o    Агенцијата не може да влијае на  спратност, поглед или одреден објект. Тоа е во рамките на локалната агенција.

  o    Агенцијата го задржува правото за промена на цената доколку дојде до зголемување на цените на услугите или девизниот курс.  Сите уплатени  аранжмани до тој момент, остануваат по старата цена.

  o    FIRST MINUTE  цена важи до објавениот датум во ценовникот.

   

  o    Патниците се должни 48 часа пред патување да го проверат часот и местото на поаѓање на автобусот. ( важи за корисниците на организиран автобуски превоз)

  o    Багаж: Секој патник може да понесе 1 личен багаж (куфер или торба), 1 пакет ски или борд опрема сместени во багажник на автобус и 1 мала кабинска торба/ранец и храна за пат во автобус.

  o    Ќе бидат запазени сите протоколи за Ковид 19, за безбедно патување.

  o     

  КАРАКТЕРИСТИКИ НА СКИ ЦЕНТАРОТ  

  Ски центарот Копаоник е сместен во Западна Србија, во Шумадија. Располага со 55 км на ски патеки, и 23 ски лифтови. Скијачките терени се помеѓу 1.057 и 2.017 м. Некои ски лифтови имаат седишта со греење. Многу од стазите се покриени и со вештачки снег.

  SKI PASS

  3 дена – 9.440 rsd,  4 дена – 11.780rsd,  5 дена – 13.720rsd,

  6 дена – 15.750rsd,  7 дена – 17.500rsd,

   

  ARSF BASIC нараквица : 35 евра, редовна продажба. Вклучена во цената на сместување во Апартманите Жупа.

   

  За ова патување важат Општите услови за патување на Нехар травел со лиценца А бр.13-373, кои се составен дел на секој Договор за патување.

  НЕХАР ТРАВЕЛ Ви посакува пријатно патување и убав зимски одмор на Копаоник.

   

  T.A НЕХАР TРАВЕЛ, ул. Мито Хаџи Василев Јасмин бр.52  Tel: 02/3 13 10 45 Моб: 071/380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk, www.nehartravel.com.mk

   


   

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

   

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-21.01.2021

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-24.01.2021

   Апартман

                   за  7  лица 

  4 ноќевања

     Апартман

     за  7  лица 

  7 ноќевања

  Mаксимум лица

  7

  6

  5

  4

  Mаксимум лица

  7

  6

  5

  4

    7  лица  користат

  79

   

   

   

    7  лица  користат

  119

   

   

   

    6 лица  користат

   

  89

   

   

    6 лица  користат

   

  135

   

   

    5  лица  користат

   

   

  99

   

    5  лица  користат

   

   

  160

   

    4 лица  користат

   

   

   

  125

    4 лица  користат

   

   

   

  200

   

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-21.01.2021

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-24.01.2021

     Апартман

                     за 6  лица 

  4 ноќевања

      Апартман

      за 6  лица 

  7 ноќевања

  Mаксимум лица

  6

  5

  4

  Mаксимум лица

  6

  5

  4

    6  лица  користат

  85

   

   

    6  лица  користат

  125

   

   

    5 лица  користат

   

  99

   

    5 лица  користат

   

  145

   

    4  лица  користат

   

   

  115

    4  лица  користат

   

   

  180

   

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

   17-21.01.2021

  VILA ZUPA WELLNESS & SPA

  КОПАОНИК

  17-24.01.2021

           Апартман 

  4 Полупансиона

           Апартман  

  7 Полупансиона

  Mаксимум лица

  5

  4

  3

  2

  Mаксимум лица

  5

  4

  3

  2

  За 5  лица  

  149

   

   

   

  За 5  лица  

  225

   

   

   

  За 4  лица   

   

  149

   

   

  За 4  лица  

   

  235

   

   

  За 3  лица  

                 (на барање)

   

   

  169

   

  За 3  лица  

                 (на барање)

   

   

  260

   

  За 2  лица 

                (на барање)

   

   

   

  209

  За 2  лица 

                (на барање)

   

   

   

  315

   

  Цени по лице.         FIRST MINUTE:    За уплата до 10.10.2020 

   

  Програма на Копаоник

  1 ден Недела - Копаоник: Собирање на екипата на Копаоник. Welcome прошетка до врвот на стазата “Мало Езеро“, и дружење низ шумата.

  2 ден Понеделник-Копаоник: Скијашки и бордерски ден. Попладневно Party на отворено од 13ч.-17ч.

  3 ден Понеделник-Копаоник: Освојување на ангелските возвишувања и падини

  4 ден Понеделник-Копаоник:Веќе стануваме експерти, одиме силно низ падините !

  5 ден Понеделник-Копаоник:Ехххх. Еден дел од екипата си оди дома, останатите остануваме за нови доживувања.

  6 ден Понеделник-Копаоник:Најупорните продолжуваат. Следи награда како и се во животот. Малку подолго спиеме па “kud koji mili moji”.

  7 ден Понеделник-Копаоник:: Уште еден ден во природа. Денеска ќе биде малку повеќе гужва него претходните денови, бидејќи е викенд и сите сакаат на врв. Но одиме, на мускули...

  8 ден Понеделник-Копаоник- Домааа:Се пакуваме и ги напуштаме апартманите до 09:00. Време е да се вратиме дома.

  Во цената е вклучено:

  • 4 или 7 дневно сместување, по лице, во одбрани  апартмани според ценовникот
  • Услуги на Наем на апартманите за  6 и 7 лица
  • Услуги на ПОЛУПАНСИОН за апартмани за 2,3,4,5 лица
  • ГРАТИС  “Avalanche Risk BASIC” нараквица  ( 5% попуст за ски пас за 4,5,6 дена, 15% попуст за доплата за Полупансион во хотел, SKY HIKING тура, Open Air partying, попуст на пијалок на журките).
  • Avalanche Risk team на програмата (пристап до дневните журки, организација на дневни и ноќни “avantur” активности, друштво, координатори....
  • Трошкови на организаторот на патувањето.

  Во цената НЕ Е вклучено:

  • Доплата за автобуски превоз Скопје-Копаоник-Скопје: 40 по лице  ( минимум 20 лица)
  • Задолжително патничко осигурување со вклучен додаток за спортско скијање 525 денари.
  • Доплата за Полупансион за Апартмани 6-7 кревети: 2100 rsd, деца до 12 г. 1050 rsd. /ден
  • Туристичка такса 120 рсд по лице на ден. Деца до 15 год. 60 rsd дневно
  • Користење на Паркинг место за кола: 800 rsd дневно
  • Користење на СПА центраот: 1500 rsd дневно
  • Школо за скијање со аниматори, 3 часа на ден :   € 
  • Ски/snowbord школо за индивидуални часови:      

  Попусти за деца :

  • Деца до полни 7 год. Кое спие со родителите заедно, не плаќа сместување. Плаќа само туристичка такса и исхрана.
  • Деца со 8 и повеќе год. Плаќа сместување 100% и има свој кревет.
  • 2 деца до 10 полни години, кои спијат на 1 кревет (софа на извлекување), плаќа 50% првото од цената на сместување, второто не плаќа
  • СПА центар за деца до 12 год.Ч 50% попуст
  • Полупансион за деца до полни 12 год.: 1050 rsd /ден

   

   

  Апартманите  ZUPA WELLNESS & SPA   ( apartmanizupakopaonik.rs  )

  Подигнати се 2017 година на местото на некогашното Одморалиште Жупа, веднаш над Одморалиштето Сува Руда, а во непосредна близина на на хотелот Сребрена Лисица (некогашна Инвест банка). Со кола лесно се пристапува до објектот. Објектот е оддалечен  200 метра од ски стазата “Мало Езеро“.

  Wellness & Spa: Сите гости на Апартмнаот Жупа имаат можност за релаксација во Wellness & Spaсодржините. После вториот ден на скијање и освојување на снежните патеки на Копаоник, искористете ги содржините на СПА центарот: 3 вида на сауна, масажи, џакузи, затворен базен, и уште многу активности наменети за Вашето уживање.

  Пријатен амбиент кој е карактеристичен за сите соби и сместувачки капацитети на Жупа апартманите, откривате уште при самото пристигнување до современо опремената рецепција и до лоби барот каде може да се освежите во текот на вашиот престој. Освен пријатното сместување, ќе зе израдувате на подземниот паркинг и оставата за ски опрема.

  Апартманскиот карактер на сите соби/апартмани во Апартмнаот Жупа на Копаоник, ви овозможуваат пријатно сместување на фамилии и поголеми друштва, а во понуда се: Апартмани за 3,4,5,6 и 7 лица. Резервирајте идеално сместување со сите потребни содржини и непречено уживање во прекрасната природа на Копаоник.

  Сите Апартмани имаат пристап до Интернет, без посебна доплата, но треба да се напомене дека брзината на протокот на податоци , како и јачината на сигналот, се ограничени со техничките можности на провајдерот и опремата за wi-fi  во самиот објект.

  Квалитетен одмор на планина, како и зимските спортови подразбираат и добра исхрана, а тоа е нешто што Апартманите Жупа сигурно може да ви го понудат. Во рамките на сместувањето, може да го посетите Lobby барот и A’la Cart Рсторанот, каде ве чека услуга на највисоко ниво.

  Доколку се сметате за гурман, ова е прав избор за Вас. Уживајте во ентериерот во планински стил и специјалитетите на домашната и странска кујна.

  Исхраната на база Полупансион (појадок+вечера) се сервира како Шведска маса.

  Од ресторанот може да уживате во погледот на врвовите со чаша добро локално вино.

  Во рамките на објектот Жупа се наоѓа комплексот Wellness & Spa, кој во својата понуда има: 2 Фински Сауни, 3 соби за масажа, 1 внатрешен базен 9х4,5 метра, 1 џакузи. Сместувањето во Апартманот Жупа ви дава осет на Европа во Србија. Уживајте на Копаоник на начин на кој вистински заслужувате. Третманот на лице POWER C е третман кој дава сјај на кожата и го подобрува нејзиниот изглед. Дава енергија на оштетената и дехидрирана кожа, го осветлува и изедначува тенот. POWER C линијата сорджи висока концентрација на активни состојки (витамин Ц и екстрактот од калинка)

  На гостите во хотелот е на услуга и модерна скијачница во рамките на самиот комплекс, кој е под строг надзор на хотелскиот персонал. Доколку немате своја ски опрема, на располагање ви е можноста да изнајмите ски опрема по поволни цени. На гостите на располагање се познатите ски брендови: Fisher, Nordica, Blizzard, Elan.

  Доколку сте почетник, не бринете, професионални лиценцирни инструктори се тука да ве научат на основите на ski/snowbord вештините.

   

   

  АПАРТМАНИ ЗА 4-5 ЛИЦА .. 40-50м2

  -      Влезен дел во апартманот со гардероба и купатило

  -      Трпезарија со кујна, маса и столици

  -      Простор за седење со Софа(Кауч) и фотеља, клубско масиче и ТВ. Софата во дневниот дел (двосед или тросед) се отвара во дополнителен кревет за 2 лица, а фотељата се претвара во кревет за 1 лице.

  -      Спална соба со 2 одвоени кревети или 1 брачен кревет како и соодветни плакари.

  АПАРТМАНИ ЗА 6-7 ЛИЦА .. 55-65м2 (дневен престој + 2 соби)

  -      Влезен дел во апартманот со гардероба и купатило со одвоен тоалет

  -      Трпезарија со кујна, маса и столици

  -      Простор за седење со Софа(Кауч) и фотеља, клубско масиче и ТВ. Софата во дневниот дел (двосед или тросед) се отвара во дополнителен кревет за 2 лица, а фотељата се претвара во кревет за 1 лице.

  -      2 спална соба, една со 2 одвоени кревети  а втората со 1 брачен кревет како и соодветни плакари секоја соба.

  Описот е ориентационален и не е обврзувачки со Договорот за патување.

   

  ПОСЕБНИ УСЛОВИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО

  Датумот на писменото откажување се смета за основа за пресметување на надокнада која припаѓа на крајниот организатор, изразено процентуално во однос на вкупната цена на патувањето и тоа:

  -0% ако патувањето се откаже 50 дена пред почетокот на патувањето,

  -10% ако патувањето се откаже до 49-30 дена пред почетокот на патувањето,

  -30% ако патувањето се откаже до 29-20 дена пред почетокот на патувањето,

  -50% ако патувањето се откаже до 19-10 дена пред почетокот на патувањето,

  -80% ако патувањето се откаже до 09-05 дена пред почетокот на патувањето,

  -100% ако патувањето се откаже до 04-00 дена пред почетокот на патувањето,

   

  Завршни напомени

  Дадената цена е  ЦЕНА ПО ЛИЦЕ во зависнот од бројот на лица и тип на сместување, за максимално даден број на лица во  апартман.

  • Депозит за резервација : 30%, остатокот се доплаќа најдоцна 25 дена пред поаѓање. Можност да се плати на 6 рати без камата, информации во агенција. 
  • Со самата резервација и платен депозит, странките добиваат Договор за патување со сите податоци за патувањето,типот на сместување, разни доплати како и Општи услови за патување.
  • Депозитот може да се плати во готово или на кредитна/дебитна картичка, со добивање на фискална сметка, или преку пошта/банка, или вирмански со издадена фактура.
  •  Постои можност да се спојат индивидуалните патници во повеќекреветно студио/апартман, како не би плаќале поскапо. Агенцијата може да посредува но не и да гарантира при ваквите случаи. Финалниот тип на студио/апартман и финалната цена ќе зависи од бројот на лицата и типот на студиото/апартманот. Странките однапред се согласни за тие услови, без право на откажување.

  o    Агенцијата не може да влијае на  спратност, поглед или одреден објект. Тоа е во рамките на локалната агенција.

  o    Агенцијата го задржува правото за промена на цената доколку дојде до зголемување на цените на услугите или девизниот курс.  Сите уплатени  аранжмани до тој момент, остануваат по старата цена.

  o    FIRST MINUTE  цена важи до објавениот датум во ценовникот.

   

  o    Патниците се должни 48 часа пред патување да го проверат часот и местото на поаѓање на автобусот. ( важи за корисниците на организиран автобуски превоз)

  o    Багаж: Секој патник може да понесе 1 личен багаж (куфер или торба), 1 пакет ски или борд опрема сместени во багажник на автобус и 1 мала кабинска торба/ранец и храна за пат во автобус.

  o    Ќе бидат запазени сите протоколи за Ковид 19, за безбедно патување.

  o     

  КАРАКТЕРИСТИКИ НА СКИ ЦЕНТАРОТ  

  Ски центарот Копаоник е сместен во Западна Србија, во Шумадија. Располага со 55 км на ски патеки, и 23 ски лифтови. Скијачките терени се помеѓу 1.057 и 2.017 м. Некои ски лифтови имаат седишта со греење. Многу од стазите се покриени и со вештачки снег.

  SKI PASS

  3 дена – 9.440 rsd,  4 дена – 11.780rsd,  5 дена – 13.720rsd,

  6 дена – 15.750rsd,  7 дена – 17.500rsd,

   

  ARSF BASIC нараквица : 35 евра, редовна продажба. Вклучена во цената на сместување во Апартманите Жупа.

   

  За ова патување важат Општите услови за патување на Нехар травел со лиценца А бр.13-373, кои се составен дел на секој Договор за патување.

  НЕХАР ТРАВЕЛ Ви посакува пријатно патување и убав зимски одмор на Копаоник.

   

  T.A НЕХАР TРАВЕЛ, ул. Мито Хаџи Василев Јасмин бр.52  Tel: 02/3 13 10 45 Моб: 071/380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk, www.nehartravel.com.mk