Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел Путник 4*

  €71,00
  Копаоник е најголем планински масив и најпознат туристички и скијачки центар во Србија. Поради своите природни убавини е прогласен за Национален парк. Највисок врв е Pancicev vrh, 2017 м.. Скијашките терени се наоѓаат на висина од 1650 м – 2017 м. Снегот вообичаено доаѓа на крај на Ноември и трае до Мај. Снег има просечно 159 дена годишно.

  Hotel Putnik 4* Kopaonik
  Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

  Период

  Standart Room

  Family Room

  Apartment

  Superior Room

  Family Superior Room

   

  1/1

  1/2 1/3

  1/3 1/4

  Мин.4 лица

  1/1

  1/2

  1/3

  1/4

  01.12-23.12

  107€

  71€

  78€

  85€

  139€

  92€

  92€

  24.12-28.12

  128€

  85€

  94€

  102€

  166€

  111€

  111€

  29.12-02.01

  195€

  130€

  143€

  156€

  254€

  169€

  169€

  03.01-22.01

  143€

  95€

  105€

  114€

  186€

  124€

  124€

  23.01-12.02

  128€

  85€

  94€

  102€

  166€

  111€

  111€

  13.02-16.02

  143€

  95€

  105€

  114€

  186€

  124€

  124€

  17.02-05.03

  128€

  85€

  94€

  102€

  166€

  111€

  111€

  06.03-09.03

  150€

  100€

  110€

  120€

  195€

  130€

  130€

  10.03-12.03

  120€

  80€

  88€

  96€

  156€

  104€

  104€

  13.03-03.04

  113€

  75€

  83€

  90€

  147€

  98€

  98€

   

  Детска Недела (за период 23.01-06.02.2022):
  ГРАТИС – сместување за 2 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица

  Напомена:
  Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација

  Во цената е вклучено:
  - Појадок и Вечера
  - Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
  - Свечена Божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
  - Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи, Финска Сауна, Руска Сауна, Инфрацрвена Сауна, Турска Бања,Тапидариум)
  - Фитнес Центар

  Во цената не е вклучено:
  - Користење на Хамам
  - Игротека за деца
  - Game Room за деца
  - Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
  - Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

  Услови за деца:
  - Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
  - Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

  Услови за откажување и промена на термин:
  - Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

  пенали

  - Рокови за откажување на резервација:

  - До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
  - 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

  - 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

   

  Ковид политика:

  Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  - Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

  - Затварање на граници

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Hotel Putnik 4* Kopaonik
  Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

  Период

  Standart Room

  Family Room

  Apartment

  Superior Room

  Family Superior Room

   

  1/1

  1/2 1/3

  1/3 1/4

  Мин.4 лица

  1/1

  1/2

  1/3

  1/4

  01.12-23.12

  107€

  71€

  78€

  85€

  139€

  92€

  92€

  24.12-28.12

  128€

  85€

  94€

  102€

  166€

  111€

  111€

  29.12-02.01

  195€

  130€

  143€

  156€

  254€

  169€

  169€

  03.01-22.01

  143€

  95€

  105€

  114€

  186€

  124€

  124€

  23.01-12.02

  128€

  85€

  94€

  102€

  166€

  111€

  111€

  13.02-16.02

  143€

  95€

  105€

  114€

  186€

  124€

  124€

  17.02-05.03

  128€

  85€

  94€

  102€

  166€

  111€

  111€

  06.03-09.03

  150€

  100€

  110€

  120€

  195€

  130€

  130€

  10.03-12.03

  120€

  80€

  88€

  96€

  156€

  104€

  104€

  13.03-03.04

  113€

  75€

  83€

  90€

  147€

  98€

  98€

   

  Детска Недела (за период 23.01-06.02.2022):
  ГРАТИС – сместување за 2 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица

  Напомена:
  Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација

  Во цената е вклучено:
  - Појадок и Вечера
  - Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
  - Свечена Божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
  - Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи, Финска Сауна, Руска Сауна, Инфрацрвена Сауна, Турска Бања,Тапидариум)
  - Фитнес Центар

  Во цената не е вклучено:
  - Користење на Хамам
  - Игротека за деца
  - Game Room за деца
  - Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
  - Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

  Услови за деца:
  - Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
  - Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

  Услови за откажување и промена на термин:
  - Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

  пенали

  - Рокови за откажување на резервација:

  - До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
  - 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

  - 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

   

  Ковид политика:

  Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  - Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

  - Затварање на граници