Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел Ангела

  €50,00

  Angella Spa & Wellness 4*- Kopaonik
  Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

  Период

  Смена

  Мин.ноќи

  1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

  1/1

  Апартман со 1 спална

  01.12-05.12

  -

  2

  50

  75

  65

  05.12-12.12

  -

  2

  55

  83

  70

  12.12-17.12

  Нед/Пет

  2

  55

  113

  90

  17.12-19.12

  Пет/Нед

  2

  55

  83

  70

  19.12-24.12

  Нед/Пет

  3

  70

  105

  85

  24.12-28.12

  Пет/Вто

  4

  92

  138

  107

  28.12-02.01

  Вто/Нед

  5

  132

  198

  147

  02.01-09.01

  Нед/Нед

  7

  92

  138

  107

  09.01-16.01

  Нед/Нед

  7

  92

  138

  107

  16.01-23.01

  Нед/Нед

  7

  92

  138

  107

  23.01-30.01

  Нед/Нед

  7

  81

  121

  96

  30.01-06.02

  Нед/Нед

  7

  81

  121

  96

  06.02-13.02

  Нед/Нед

  7

  81

  121

  96

  13.02-20.02

  Нед/Нед

  7

  92

  138

  107

  20.02-27.02

  Нед/Нед

  7

  81

  121

  96

  27.02-06.03

  Нед/Нед

  7

  70

  105

  85

  06.03-13.03

  Нед/Нед

  7

  70

  105

  85

  13.03-20.03

  Нед/Нед

  7

  70

  105

  85

  20.03-27.03

  Пакет 7=6

  -

  60

  90

  75

  27.03-03.04

  Пакет 7=6

  -

  60

  90

  75

   

  Ценовник за краток престој – резервација на барање 5 дена пред термин!

  Период

  1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

  1/1

  Апартман со 1 спална

  02.01-09.01

  102

  153

  117

  09.01-16.01

  102

  153

  117

  16.01-23.01

  102

  153

  117

  23.01-30.01

  91

  136

  106

  30.01-06.02

  91

  136

  106

  06.02-13.02

  91

  136

  106

  13.02-20.02

  102

  153

  117

  20.02-27.02

  91

  136

  106

  27.02-06.03

  80

  115

  95

  06.03-13.03

  80

  115

  95

  13.03-20.03

  80

  115

  95

  20.03-27.03

  70

  100

  85

  27.03-03.04

  70

  100

  85

   

   

  Во цената е вклучено:
  - Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
  - Специјален програм за Бебиња (грејач за флаша, маса за пресоблекување, корито за капење, Baby Cot) задолжителна претходна резервација;
  - Неограничено користење на Спа центар ( џакузи, хамам, финска сауна, ифра сауна, kneipp;
  - Неограничено користење на Фитнес центар
  - Wi-Fi
  - Хотелско осигурување
  - Ски гардеробер

  Во цената не е вклучено:
  - Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

  Услови за деца
  -Деца до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица доколку дели легло со родител ГРАТИС во 1/2 соба
  - Дете 2-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло попуст 50%
  - Дете 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице попуст 50%
  - Две деца 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице остварува 50% попуст во 1/2, 1/2+1 соба
  - Две деца 2-12 години во присуство на 2 возрасни лица – на дополнително легло 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
  - 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло имаат 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 или 1/2+2 апартман
  - Минимален број на лица за 1/4 соба е 3 полни суми.
  - Минимален број на лиза за апартман со 1 спална е 3 полни суми.

  Политика за откажување:
  -40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
  -80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
  -100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
  - Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

   

  Ковид политика:
  - Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
  - Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
  - Затварање на граници

   

  Услови за плаќање:
  - Уплата од минимум 40% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 14 дена пред терминот.
  - Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денари.

   

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Angella Spa & Wellness 4*- Kopaonik
  Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

  Период

  Смена

  Мин.ноќи

  1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

  1/1

  Апартман со 1 спална

  01.12-05.12

  -

  2

  50

  75

  65

  05.12-12.12

  -

  2

  55

  83

  70

  12.12-17.12

  Нед/Пет

  2

  55

  113

  90

  17.12-19.12

  Пет/Нед

  2

  55

  83

  70

  19.12-24.12

  Нед/Пет

  3

  70

  105

  85

  24.12-28.12

  Пет/Вто

  4

  92

  138

  107

  28.12-02.01

  Вто/Нед

  5

  132

  198

  147

  02.01-09.01

  Нед/Нед

  7

  92

  138

  107

  09.01-16.01

  Нед/Нед

  7

  92

  138

  107

  16.01-23.01

  Нед/Нед

  7

  92

  138

  107

  23.01-30.01

  Нед/Нед

  7

  81

  121

  96

  30.01-06.02

  Нед/Нед

  7

  81

  121

  96

  06.02-13.02

  Нед/Нед

  7

  81

  121

  96

  13.02-20.02

  Нед/Нед

  7

  92

  138

  107

  20.02-27.02

  Нед/Нед

  7

  81

  121

  96

  27.02-06.03

  Нед/Нед

  7

  70

  105

  85

  06.03-13.03

  Нед/Нед

  7

  70

  105

  85

  13.03-20.03

  Нед/Нед

  7

  70

  105

  85

  20.03-27.03

  Пакет 7=6

  -

  60

  90

  75

  27.03-03.04

  Пакет 7=6

  -

  60

  90

  75

   

  Ценовник за краток престој – резервација на барање 5 дена пред термин!

  Период

  1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

  1/1

  Апартман со 1 спална

  02.01-09.01

  102

  153

  117

  09.01-16.01

  102

  153

  117

  16.01-23.01

  102

  153

  117

  23.01-30.01

  91

  136

  106

  30.01-06.02

  91

  136

  106

  06.02-13.02

  91

  136

  106

  13.02-20.02

  102

  153

  117

  20.02-27.02

  91

  136

  106

  27.02-06.03

  80

  115

  95

  06.03-13.03

  80

  115

  95

  13.03-20.03

  80

  115

  95

  20.03-27.03

  70

  100

  85

  27.03-03.04

  70

  100

  85

   

   

  Во цената е вклучено:
  - Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
  - Специјален програм за Бебиња (грејач за флаша, маса за пресоблекување, корито за капење, Baby Cot) задолжителна претходна резервација;
  - Неограничено користење на Спа центар ( џакузи, хамам, финска сауна, ифра сауна, kneipp;
  - Неограничено користење на Фитнес центар
  - Wi-Fi
  - Хотелско осигурување
  - Ски гардеробер

  Во цената не е вклучено:
  - Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

  Услови за деца
  -Деца до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица доколку дели легло со родител ГРАТИС во 1/2 соба
  - Дете 2-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло попуст 50%
  - Дете 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице попуст 50%
  - Две деца 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице остварува 50% попуст во 1/2, 1/2+1 соба
  - Две деца 2-12 години во присуство на 2 возрасни лица – на дополнително легло 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
  - 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло имаат 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 или 1/2+2 апартман
  - Минимален број на лица за 1/4 соба е 3 полни суми.
  - Минимален број на лиза за апартман со 1 спална е 3 полни суми.

  Политика за откажување:
  -40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
  -80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
  -100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
  - Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

   

  Ковид политика:
  - Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
  - Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
  - Затварање на граници

   

  Услови за плаќање:
  - Уплата од минимум 40% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 14 дена пред терминот.
  - Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денари.