Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Азурен Брег 3НП ( Ница-Кан- Антиб- Сен Тропе - Монако- Парфимерија Фрагонард-Монте Карло) - Нова Година

  €239,00
  Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови... Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот... Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот... Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег - најпрестижната ривиера на Медитеранот, која е створена да ги заведе очите, умот и фантазијата...
   

  Термин: 28 Декември

  1 ДЕН 28.12.2023 СКОПЈЕ:

   Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

   

  2 ДЕН  29.12.2023 КАН :

  Пристигнување во Кан  во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно вре99ме за краток одмор. Ве водиме на прошека низ стариот дел на Кан: прекрасна прошетка по Кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажетик, филмската палата, плазата на фотомоделите, стариот град со тврдината... Ноќевање.

   

  03 ДЕН 30.12.2023 КАН – СЕН ТРОПЕ

  Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Во попладневните часови враќање во Кан. Ноќевање.

   

  04  ДЕН 31.12.2023 КАН – АНТИБ – НИЦАМОНТЕ КАРЛО :

  ПојадокПрепорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и кралицата на ривиерата Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, можност за посета на музејот кој е единствен музеј на светот посветен на еден уметник уште во текот на неговиот живот( влезница 10€)...  потоа продолжуваме со посета на Ница... Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата... Слободно време за прошетки и ручек. Враќање во Кан. Слободно време за одмор. Препорачуваме дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет... единствено доживување. Враќање во Кан во ноќните часови.  Ноќевање.

   

  05 ДЕН  01.01.2024 КАН  – ЕЗ – МОНАКО - СКОПЈЕ: 

  Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето...Препорачуваме посета на Океанографскиот музеј и аквариум во Монако кој филијала на Институтот во Париз и е единствен од тој вид во светот.( влезница 20€). Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

   

  06 ДЕН 02.01.2024 СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

   

  LAST MINUTE ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 3 *,со резервација на пакет излети23 / 14.820 денари

  РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  29 / 18.540 денари

   

  ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 4 *,со резервација на пакет излети26 / 16.680 денари

  РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  329 / 20.400 денари

  Цените се валидни со резервација на пакет излети  

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

  • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
  • Сместување во хотел Ibis Styles Cannes Le Cannet 3*,во центарот на Кан, и
  • Сместување во хотел Hotel Amarante 4*,во центарот на Кан, 
  • Разглед на Кан
  • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување (до 60 години) - 300 мкд,
  • Новогодишна посета на Монте Карло (30€)
  • Посета на Ст. Тропе (40€)
  • Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)
  • Посета на Ница и Антиб (50€)

  *** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег - 140€

  •  Туристичка такса во Кан (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
  •  Влезници за културно историски споменици, музеи.
  •  Билети за јавен превоз
  •  Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
  •  Доплата за избор на седиште 20€
  • Доплата за празно седиште - 150€

   

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Никола Тримпаре бр.10,  Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

   

  Термин: 28 Декември

  1 ДЕН 28.12.2023 СКОПЈЕ:

   Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

   

  2 ДЕН  29.12.2023 КАН :

  Пристигнување во Кан  во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно вре99ме за краток одмор. Ве водиме на прошека низ стариот дел на Кан: прекрасна прошетка по Кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажетик, филмската палата, плазата на фотомоделите, стариот град со тврдината... Ноќевање.

   

  03 ДЕН 30.12.2023 КАН – СЕН ТРОПЕ

  Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Во попладневните часови враќање во Кан. Ноќевање.

   

  04  ДЕН 31.12.2023 КАН – АНТИБ – НИЦАМОНТЕ КАРЛО :

  ПојадокПрепорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и кралицата на ривиерата Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, можност за посета на музејот кој е единствен музеј на светот посветен на еден уметник уште во текот на неговиот живот( влезница 10€)...  потоа продолжуваме со посета на Ница... Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата... Слободно време за прошетки и ручек. Враќање во Кан. Слободно време за одмор. Препорачуваме дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет... единствено доживување. Враќање во Кан во ноќните часови.  Ноќевање.

   

  05 ДЕН  01.01.2024 КАН  – ЕЗ – МОНАКО - СКОПЈЕ: 

  Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето...Препорачуваме посета на Океанографскиот музеј и аквариум во Монако кој филијала на Институтот во Париз и е единствен од тој вид во светот.( влезница 20€). Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

   

  06 ДЕН 02.01.2024 СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

   

  LAST MINUTE ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 3 *,со резервација на пакет излети23 / 14.820 денари

  РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  29 / 18.540 денари

   

  ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 4 *,со резервација на пакет излети26 / 16.680 денари

  РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  329 / 20.400 денари

  Цените се валидни со резервација на пакет излети  

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

  • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
  • Сместување во хотел Ibis Styles Cannes Le Cannet 3*,во центарот на Кан, и
  • Сместување во хотел Hotel Amarante 4*,во центарот на Кан, 
  • Разглед на Кан
  • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување (до 60 години) - 300 мкд,
  • Новогодишна посета на Монте Карло (30€)
  • Посета на Ст. Тропе (40€)
  • Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)
  • Посета на Ница и Антиб (50€)

  *** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег - 140€

  •  Туристичка такса во Кан (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
  •  Влезници за културно историски споменици, музеи.
  •  Билети за јавен превоз
  •  Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
  •  Доплата за избор на седиште 20€
  • Доплата за празно седиште - 150€

   

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Никола Тримпаре бр.10,  Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk