Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел Алпина

  PROMO ALL INCLUSIVE WEEKEND      

     (24-27 Февруари 2017)                                                   

                                           

  Цени по особа во евра:

  Тип на соба Поглед Кревети 2 Light All inclusive 3 Light All inclusive

   

  Петок – недела

    Петок – недела
  Standard, Jacuzzi ,                       20m2 Б 2 59                79
  Panoramic, shower,                      25м2 А+Б 3+1 59                79
  Superior, Jacuzzi ,                        25м2 А 2+1 75                89
  Family Superior, Jacuzzi  ,           30м2 Б 2+2 75                89
  Sky de lux 1, Jacuzzi,                   30м2      А 2+2 85                99
  Sky de lux 2,  lux shower mass,   30м2 Б 2+2 85                99
  Suite, big Jacuzzi,     King bed,    40м2 А 2+2 99              109
  Apartment, Jacuzzi, Quean bed ,  45м2 А+Б 2+3 99              109

   

  Цената вклучува:

  Light All inclusive, ДДВ 5%

   

         

  Цената не вклучува:

  Туристичка такса 1 евро по особа на ден.        

   – Неспоменати услуги

                                                                                         

   A  Поглед на планината Бистра и ски стазите (истчно јужна страна)                              B Поглед на планината Бистра, и Мавровското езерото (западна страна)

        

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

  >ДЕЦА: 0 – 6,99 год. придружени од 2 возрасни е  БЕСПЛАТНО без додатен кревет.

  Опиционално додатен кревет 10 евра на ден.

  >ДЕЦА: 7 – 11,99 год. придружени од 2 возрасни 50% попуст

  > Трета / четврта особа во соба над 12 год. 30% попуст

  > Сингл соба: Викенди: +100%

   

  Light All inclusive вклучува:

  Шветска маса појадок 08:00 – 10:00

  (појадок, филтер кафе, чај топло чоколадо, млеко, сокови)

  Шветска маса ручек 14:00 – 16:00

  Buffet Dinner  20 00 – 22 00h

  (избор на салати, предјадења, разни оброци, десерти)

  Пијалоци: Локално точено пиво, вино, сокови

   

  *Доручекот, ручекот и вечерата ќе бидат континентално послужувани,( доколку има пмалку од 15 луѓе

   

  * Почетокот на Light All inclusive е после чекирањето во хотел а завршува после појадокот последниот ден

   

  ГЕНЕРАЛНИ БЕЛЕШКИ:

   

  • Алкохолни пијалоци не се точат на лица под 18 години
  • Еден пијалок по особа во еден момент
  • Забрането е изнесување на пијалокот од ресторанот
  • Последна нарачка е 30 мин. Пред завршувањето на времето за, доручек, ручек, вечера
  • Забрането да се зема храна и пијалок за кои не се гости на хотелот
  • All inclusive Light не вклучува храна и пијалок надвор од времето за доручел, ручек и вечера
  • Сите видови на кафе, алкохол, сокови не се вклучени во пакетот
  • Сауната не е дел од All inclusive Light пакетот

   

  Соби: LCD* TV, сателитски програми, фрижидер, фен, сеф (класичен ТВ во стандардни соби) Бесплатно Wi-Fi

   Забелешлки:

  Во случај на порано заминување после чекирањето, уплатените средства не се рефундираат

  Задолжителна комплетна уплата пред пристигнување.

   

      Забелешка: Минимум престој 2 ноќи, со предходна направена резервација и плаќање за викенди!

   

                             Hotel ALPINA 4*: tel. + 389(42) 388 024     mob.+389 (71) 26 56 67

                           e-mail : hotel_alpina@yahoo.com      www.hotelalpinamavrovo.com

  Print Friendly