Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Производот е означен со 'egipet'

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Amwaj Blue Beach Resort and Spa 5*****

  €379,00
  Amwaj Blue Beach Resort се простира на голема територија со базен, детски базен, 2 слајдови за вода, пространи тераси , базен со снек бар и плажа со чадори, лежалки и спортови на вода. Спорскитет и рекреативни објекти вклучуваат тенис и одбојка, фитнес сала, џет скии, сурфање, parasailing, нуркање, пинг-понг, билијард, пикадо, соба со playstation и библиотека и интернет кафе. Исто така постои и спа со џакузи, парна бања, сауна и нуди разни масажи, третмани за убавина на лицето и телото. Главниот ресторан нуди интернационална и ориентална кујна а има и италијански ресторан како и ресторан за грил кај плажата. Исто така, постојат неколку барови, вклучувајќи Кафе и бистро бар, 2 базенски барови, бар на плажа и диско бар. Во склоп на хотелот има фризерски салон, мини маркет, аптека, дневник, бутици и паркинг простори. Услугите кои се нудат вклучуваат 24-часовна рецепција, услуга во соба, перење, пеглање и лекарски контакт. Хотелот располага со 378 соби за гости и апартмани сместениа во 3 четири спратни згради. Сите соби се модерно и вкусно стилизирани со климатизација , сателитска телевизија со радио, телефон, мини бар, фен за коса, Сеф и тераса или балкон

  Aqua Vista Hotel

  €494,00
  Aqua Vista Hotel https://www.pickalbatros.com/ Овој модерен хотелски комплекс го нуди најдоброто од египетскиот шарм и топлината на сонцето. Без разлика дали планирате романтично патување, активен одмор или семејно патување, тука можете да најдете нешто за секого. Сместен меѓу убави градини и опкружен со 3 кристални базени украсени со палми. Овој хотел има се што ви треба за релаксација и целосно подмладување со помош на разните хотелски специјални понуди, како што се третманите кои се мешавина на антички и современи методи. Се наоѓа на 8км одалеченост од аеродромот и 21км од стариот центар на Хургада. Услуга: All Inclusive Early booking цените се валидни за резервации до 30.04 со 50% уплата

  Arabia Azur Resort 4****

  €481,00
  Arabia Azur Resort http://www.giftunazurresort.com/ Arabia Azur Resort е сместен на брегот на Црвено Море, на 5 минути возење од динамичниот кварт Ал Сакала во Хургада. Во понудата има отворен олимписки базен, долга приватна плажа, сопствено пристаниште и соби со балкони кои гледаат на море. Собите во хотелот се уредени во пастелни бои и имаат прозори од подот до таванот и сите се со балкон или тераса со поглед на море или на базен. Секоја соба е опремена со минибар и телевизор со сателитски канали. Во текот на попладнето може да се опуштите на лежалките на плажа или покрај спортскиот базен. Исто така може да го истражувате гребенот во лагуната, која се наоѓа во непосредна близина на песочната плажа. Клубот на здравје нуди опуштени третмани за нега на телото и теретана. Во 4-те ресторани на хотелот Arabia Azur подготвуваат разновидни јадења, вклучително и специјалитети од Италијанска, Ориентална и модерна "fjuzn" кујна. Во коктели и оброци на база на шведска маса можете да уживате во барот Марина на плажа, од кој се гледа Црвено море. Хотелот Arabia Azur е 15 минути возење од меѓународниот аеродром Хургада. На располагање имате и изнајмување на автомобили. Овој објект исто така има една од најдобрите локации во градот Хургада! Гостите се задоволни со локацијата во споредба со други објекти во оваа област. Услуга: All Inclusive Early booking цените се валидни за резервации до 30.04 со 50% уплата

  Baron Palace Sahl Hasheesh 5***** DELUXE

  €0,00
  Локација: Хотелот е лоциран во областа Sahl Hashesh, одалечен 20 км од центарот на Хургада,на прекрасна песочна плажа долга 600м и секако еден од најдобрите хотели во Хургада. Tој е единствениот хотел во Хургада кој има 5 DLX ѕвезди. Соби: Хотелот располага со 615 пространи соби и апартмани. сите соби имаат клима, сеф, мини бар, телефон, LCD TV, SAT TV со музички канали, интернет, пегла и даска за пеглање, фен. Содржини: Хотелот располага со поевеќе ресторани: Red Sea ресторан, Bella Vista ресторан, Египетски ресторан, Mikado ресторан, infiniti ресторан покрај базен, барон клуб, ниче бар, teens бар. Хотелот располага со клиника и доктор кој се достапни 24 часа, rent-a car, детски клуб и базен, мал трговски центар, спа со турска бања, сауна, џакузи, отворен базен, health club, салон за убавина, масжа, центар за нурење, 3 тениски игралишта, одбојка на плажа, аеробик, ватерполо, пинг-понг, скиање на вода… Услуга: Premium All Inclusive

  Bella Vista 4****

  €399,00
  Bella Vista 4*, Hurghada Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Хургада, на своја, сопствена плажа, на само 6км. од Аеродромот и е комплетно реновирен 2006год. Соби : Изграден е во форма на потковица, така што сите 250 соби имаат поглед на море или на базен. Сите соби имаат купатило ( туш/ВЦ ), фен, САТ ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар, тераса или балкон. Содржини: Покрај главниот ресторан, на гостите им се на располагање 3 а ла карт ресторани, бар во лоби, на плажа и покрај базен. Во состав на хотелот има и фризерски салон, менувачница, неколку продавници, сервис за перење и пеглање и интернет центар. Спорт и забава : Хотелот има голем базен со плиток дел за деца. Од содржини на гостите на располагање им се центарот за гњурење, пинг понг, одбојка на песок, сауна, парна бања, фитнес сала и џакузи.

  Bellevue El Gouna 4****

  €481,00
  Bellevue El Gouna https://www.hotels.elgouna.com/bellevue-beach-hotel/ Лоциран во областа El Gouna во регионот на Црвеното Море, на 25 километри од Хургада, Bellevue Beach Hotel располага со спа центар и приватна плажа. Ресортот има целогодишен отворен базен и тераса, а гостите можат да уживаат во оброк во ресторанот. Секоја соба има телевизор со сателитски канали. Тераса или балкон се вклучени во одредени соби. Сите соби се опремени со бања опремена со туш. На располагање е 24-часовна рецепција, услуги на хемиско чистење, услуга во соба и продавница за сувенири. Гостите можат да уживаат во различни активности во околината, вклучувајки голф и нуркање. Најблискиот аеродром е Меѓународниот аеродром Хургада, 27 км од хотелот. El Gouna е одличен избор за патници заинтересирани за спортови на вода, релаксација и плажи. Овој хотел, исто така, има една од најдобрите локации во Хургада, гостите добиваат многу повеке за своите пари во споредба со останатите локации во близината . Early booking цените се валидни за резервации до 30.04 со 50% уплата

  egipet