Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Вила „ ЛИНА “ – МЕТАМОРФОЗИ

  €70,00
  Метаморфозис е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Главната декорација е централниот паркот, а плажата е песочна и километарска. Во гратчето има десетина таверни и ресторани, неколку добро снабдени супермаркети и продавници, рибен пазар, пекарница, агенција за изнајмување на автомобили и сл. Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана и опремена со кујна, купатило, ТВ, WI-FI и клима (бесплатно).

   

   

  ТЕРМИН ОД:

  НОЌИ

  1/3 студио (море)

  1/4 студио (море)

  1/4 апартман (странично море)

  1/4 апартман (море)

  14.05

  7

  70

  80

  90

  90

  21.05

  7

  90

  90

  110

  130

  28.05

  7

  140

  150

  160

  180

  4.06

  7

  180

  200

  210

  250

  11.06

  7

  220

  250

  270

  290

  18.06

  7

  270

  300

  320

  340

  25.06

  7

  290

  320

  340

  370

  2.07

  7

  340

  370

  410

  450

  9.07

  7

  370

  400

  450

  490

  16.07

  7

  370

  400

  450

  490

  23.07

  7

  370

  400

  450

  490

  30.07

  7

  370

  400

  450

  490

  6.08

  7

  370

  400

  450

  490

  13.08

  7

  370

  400

  450

  490

  20.08

  7

  330

  360

  410

  430

  27.08

  7

  260

  290

  320

  350

  3.09

  7

  200

  230

  260

  280

  10.09

  7

  130

  150

  170

  220

  17.09

  7

  100

  110

  120

  140

  НАПОМЕНИ:   

  * Цените се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања;

  * Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не користи легло);

  * Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место;

  * Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време;

  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;

  * Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

   

   

  ПОПУСТИ:

  * За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

  * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;

  * ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз;

  * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

   

  РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

   

  УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
  * Уплата 30% од износот на аранжманот;
  * Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рана резервација;
  * Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата;

   

  ПРЕВОЗ:
  * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до влезот на вила Лина;
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;

  * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;

  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 евра по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

  * 40 € возрасни

  * 30 € деца од 2 - 12 години

  * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

   

   

  ТЕРМИН ОД:

  НОЌИ

  1/3 студио (море)

  1/4 студио (море)

  1/4 апартман (странично море)

  1/4 апартман (море)

  14.05

  7

  70

  80

  90

  90

  21.05

  7

  90

  90

  110

  130

  28.05

  7

  140

  150

  160

  180

  4.06

  7

  180

  200

  210

  250

  11.06

  7

  220

  250

  270

  290

  18.06

  7

  270

  300

  320

  340

  25.06

  7

  290

  320

  340

  370

  2.07

  7

  340

  370

  410

  450

  9.07

  7

  370

  400

  450

  490

  16.07

  7

  370

  400

  450

  490

  23.07

  7

  370

  400

  450

  490

  30.07

  7

  370

  400

  450

  490

  6.08

  7

  370

  400

  450

  490

  13.08

  7

  370

  400

  450

  490

  20.08

  7

  330

  360

  410

  430

  27.08

  7

  260

  290

  320

  350

  3.09

  7

  200

  230

  260

  280

  10.09

  7

  130

  150

  170

  220

  17.09

  7

  100

  110

  120

  140

  НАПОМЕНИ:   

  * Цените се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања;

  * Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не користи легло);

  * Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место;

  * Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време;

  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;

  * Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

   

   

  ПОПУСТИ:

  * За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

  * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;

  * ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз;

  * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

   

  РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

   

  УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
  * Уплата 30% од износот на аранжманот;
  * Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рана резервација;
  * Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата;

   

  ПРЕВОЗ:
  * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до влезот на вила Лина;
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;

  * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;

  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 евра по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

  * 40 € возрасни

  * 30 € деца од 2 - 12 години

  * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)