Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Халкидики - Касандра

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  АПАРТ ХОТЕЛ „GOLDEN BAY“ – ПЕФКОХОРИ

  €125,00
  Апарт хотел ГОЛДЕН БЕЈ се наоѓа во еден од најекслкузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти, на околу 80 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, со убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот и нуди услуга на база полупансион. Трокреветно студио (Софита) е лоцирано на поткровје со поглед на море, четворокреветниот апартман е лоциран на високо приземје со поглед на базен: кујна со софа на развлекување и спална соба со брачен кревет и петокреветниот апартман исто на високо приземје со поглед на базен: кујна со софа на развлекување и единечен кревет и спална соба со брачен кревет. Во капацитетите нема можност за готвење!!! Сите капацитети имаат свој балкон, бања, решо, фрижидер, ТВ, клима (се плаќа 5 евра на лице место доколку се користи) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок. 39°59'38.8"N 23°35'47.0"E 39.994111, 23.596385

  Апартман „Оги” – Неа Каликратиа

  €48,00
  Координати: 40.312165,23.062067 Апартман Оги е лоциран во вила во Неа Каликратиа со голем двор со лежалки на тревникот. Од плажа е оддалечен 300 м. Апартманот се состои од кујна со трпезарија, купатило, клима, ТВ. Апартманот има една спални соби со дупли кревет и со еден единечен кревет, во конфорното претсобје има една фотеља на спуштање со димензии 88*90. Апартманот има сопствена тераса. Максимум капацитет 4 лица.

  ВИЛА „ МЕМФИС“ – КАЛИТЕА

  €109,00
  Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа на пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии, барови и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

  ВИЛА „ГАЛИНИ “ – КАЛИТЕА

  €79,00
  Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа во Калитеа. Располага со сопствена плажа, лежалки и чадори... БЕСПЛАТНО КОРИСТЕЊЕТО НА ЛЕЖАЛКИ НА ПЛАЖА СО НАРАЧКА НА ПИЈАЛОК ОД БАРОТ ВО ВИЛАТА. Идеална локација за вистински одмор со опуштање од звукот и бојата на морето. Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции. Вилата се состои од два блока, првиот блок „Б” е со трокреветни студиа, вториот блок „А“ е со двокреветни студија. Секоја соба има мини вц со туш и мини кујна, решо, кујнски инвентар, фрижидер, тв и тераси. Собите немаат клима уред! Вилата е со скромен квалитет идеална за луѓе кои сакаат мирен одмор и сместување на сама плажа. Истата е од “Ц„ категорија. Туристичката такса се плаќа во агенција, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман(220 мкд за престој од 7 дена).

  ВИЛА „КАРАМАВРОС” – ПЕФКОХОРИ

  €90,00
  Вила Карамаврос се наоѓа на главната улица, на околу 150 m од плажата. Без разлика што вилата се наоѓа на главната улица, гостите секако ќе уживаат во амбиентот на оваа вила, како наутро така и навечер. Навистина ретко може да се најде вака уреден двор, исполнет со зеленило и цвеќиња. Вилата располага со апартмани и дуплекс апартмани. Сите соби располагаат со комплет опремени кујни, бања, ТВ, Wi-Fi, крпи и клима уред. Паркингот наоѓа во дворот на вилата. Координати: 39.98879790559252, 23.61166719683281

  Вила Анемохади – СИВИРИ

  €89,00
  Вилата е лоцирана на 90 м од плажа и 50 метри од центарот на Сивири. Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч на раскопување во дневната соба. Сите апартмани имаат сопствена тераса, комплетно опремена кујна, ТВ и клима уред…. Плажа 90 метри од вилата, ситна песок

  Дуплекс апартман „Лина” – Неа Каликратиа

  €48,00
  Апартман Лина е лоциран во центарот на Каликратиа, на 100 м. од плажа 20 м. од пешачката зона и 50м. од пак со лулашки за деца. ( на втор спрат во зграда). Апартманот е опремен со нов мебел и се состои од две спални соби, во едната има брачен кревет, во другата има два единечни кревети, салон со кујна и трпезарија која излегува на балкон со поглед на море, во дневната има кауч на спуштање за две лица. Апартманот има клима и ТВ Максимален капацитет 6 лица

  Дуплекс Апартман „Даме” – Неа Каликратиа

  €48,00
  Координати: 40.312165,23.062067 Апартман Даме е лоциран во вила во Неа Каликратиа со голем двор со лежалки на тревникот. Од плажа е оддалечен 300 м. Апартманот се состои од кујна со трпезарија, купатило, клима, ТВ. Апартманот има две спални соби, едната е со два единечни кревети во другата спална има дупли кревет. Апартманот има сопствена тераса. Максимум капацитет 4 лица.

  ХОТЕЛ „JENNY“ – СИВИРИ

  €170,00
  Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот има базен, бар покрај базенот, детски дел, ресторан, рецепција, WiFi интернет…… Хотелот располага со 37 соби: Во собите: клима уред (вклучен во цената), ТВ, фрижидер и тоалет (за 2018 ќе бидат реновирани) Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите. 1/4 (четирикреветна соба) стандард соба – еден брачен кревет и два единечни 1/4 дуплекс – еден брачен кревет во една соба и два единечни кревети во друга соба Услуга Полупансион – појадок и вечера на шведска маса Појадок 08:00-10:00ч. Вечера 19:00-21:00ч. Плажа 150 метри од песочна плажа.